erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmenin Dikkati ile 37 Özel Yetenek

Tokat’ın Erbaa ilçesinde görev yapan sınıf öğretmeni Veysel Kul, bazı öğrencilerindeki farklılığı tespit etti ve ‘’Özel Yetenekli Öğrenciler için Özel Adımlar’’ ismini verdiği projesini hayata geçirdi.

Öğretmenin Dikkati ile 37 Özel Yetenek
24 Eylül 2019 - 09:00 - Güncelleme: 25 Eylül 2019 - 19:29

Üç yıl önce müdür yardımcısı olarak atandığı Fevzi Çakmak İlkokulu’nda bazı öğrencilerin özel yetenekleri olduğunun fark eden Öğretmen, 3 yıllık sürede tam 37 öğrencinin üstün yeteneğini ortaya çıkardı.

Çocukların ve ailelerin BİLSEM’den haberdar olmadığı far eden Kul, öğrenciler için ‘’Özel Yetenekli Öğrenciler için Özel Adımlar’’ projesini başlattı. Yetenek taramalarından, ailelerin bilgilendirilmesine kadar birçok çalışmayı yürüten Kul, ‘’2016 yılında okula müdür yardımcısı olarak atandığımda öğrenci profilinin çok iyi ve çocukların hazır bulunuş oranlarının yüksek olduğunu gözlemledim. Okulda ya da ilçede BİLSEM öğrencisi yoktu. Bunun sebebini araştırdım ve çözüm yolları bulmaya çalıştım. Öğrencilerin yeteneğini rastgele keşfetmemek için bu projeyi başlattım.’’ dedi.

Proje ile birlikte özel yetenekli çocukları sınıfta keşfettiklerini ve BİLSEM’e yönlendirdiklerini, kendi hazırladığı sorularla çocuklara ilgi ve becerileri için test uyguladığını, böylece öğrenme stilleri olan çocukların keşfedildiğini belirten öğretmen Kul, süreç içerisinde velilerle sıkça görüşüldüğünü ve ücretsiz servislerle BİLSEM’e ziyarete gittiklerini ve BİLSEM ile ilgili bilgilendirmeler yaptıklarını da ifade etti.

Bu sayının artacağına inandığını belirten Kul, ‘’Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez sözü beynimde yer etti. Bizim amacımız çocukların kanatlarını açabildiğimiz kadar açmak ve yapabilecekleri en üst noktaya ulaştırmak. Amacımız ve hedefimiz çocuklar. Çocukları için bu tip projeler üretmeye devam edeceğim.’’ dedi.

 

 

Bu haber 1157 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort