Öğretmenin ByLock savunması şaşırttı

Antalya'da görev yaparken FETÖ iddiaları ile ihraç edilen ve hakkında ByLock soruşturması açılan öğretmen savunmasında programı kendisinin yüklemediğini iddia etti.

Öğretmenin ByLock savunması şaşırttı
07 Şubat 2017 - 20:35

Öğretmen savunmasında telefonlarındaki 'ByLock' programlarını öğrencilerinin ya da çocuklarının indirmiş olabileceğini söyleyen sanıkları örgüt üyeliği suçlamasını inkar etti, terör örgütlerine de beddua etti.
ByLock'u öğrencilerimiz indirmiş olabilir Antalya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında mesleklerinden ihraç edilen Aktif Eğitimciler Sendikası (AKTİF-SEN) üyesi 33 öğretmen hakkında dava açıldı. Çoğunluğunun telefonlarında 'ByLock' tespit edilen, Bank Asya'da hesap açtırdıkları, çocuklarını terör örgütü ile irtibatlı olduğu iddia edilen okullara ve dershanelere gönderdikleri öne sürülen sanıkların, 10 yıla kadar hapsi istendi. 29'u tutuklu, 2'si tutuksuz, 2'si firari sanıkların yargılanmasına Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Dün 150 kişilik salonda Ogün Ahmet Tepe başkanlığındaki duruşmada, 29'u tutuklu, 2'si tutuksuz 31 sanık hazır bulundu. Sendikaya başörtüsü yasağına karşı verdiği mücadeleden dolayı üye olduklarını iddia eden sanıklar, telefonlarına indirilen 'ByLock' programından haberdar olmadıklarını, bunu öğrencileri ya da çocuklarının yapmış olabileceğini ileri sürdü. 
Sanıklardan bazıları ise terör örgütlerine beddua etti. Sanıklar Bank Asya'daki hesaplarıyla ilgili de kanunlarla kurulan bir bankada hesap açtırmanın suç olmadığını, diğer bankalarda da hesapları olduğunu belirtti. FETÖ ile irtibatlı okullara ve dershanelere de çocuklarını kazandıkları burs nedeniyle kayıt ettirdiklerini ileri süren sanıklar, tahliye talebinde bulundu. Gece geç saatlere kadar devam eden duruşma, ertelendi. 


Öğretmenlere ikramiye    Öğretmenlerin görev alabileceği 2017 sınav takvimi    Öğretmenlere bir eğitim daha geliyor

Ek ders ve artırımlı ek ders ücretleri belli oldu
 

Bu haber 4511 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort