''Öğretmenim'' Dedi Dolandırıcı Çıktı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşanan olayda, bir kasaptan alışveriş yapan kadın ‘rehber öğretmenim kartımı okulda unuttum’ diyerek 300 liralık alışveriş yaptı. Benzer şekilde diğer esnaflardan da alışveriş yapan kadın dolandırıcı çıktı.

''Öğretmenim'' Dedi Dolandırıcı Çıktı
03 Ekim 2019 - 17:42

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir kasaptan 300 liralık alışveriş yapan kadın, hesabı ödeyecekken kartını okulda unuttuğunu, rehber öğretmen olduğunu söyledi. Kasapta öğretmen olduğu için kabul etti ve kadını ödeme almadan gönderdi.

Sarılar Mahallesinde yaşanan olayda, Ramazan Kara’nın işlettiği kasap dükkanına gelen ve Sarılar’da bir okulda rehber öğretmen olduğunu söyleyen kadın birçok alışveriş yaptı. Ürünler hazırlanırken Ramazan Kara ile sohbet etti. Ödeme esnasında kartını bulamayan kadın, kartını okulda dolabında unuttuğunu ve ödemeyi yarın yapmasının mahsuru olup olmayacağını sordu. Ramazan Kara’da kabul etti. Kadının birkaç gelmemesinden şüphelenen dükkan sahibi okulu aradı ve okulun müdürü ile konuştu. Okul müdürü, okulda anlattığı gibi bir öğretmenin çalışmadığını söyleyince durumu anlayan Ramazan Kara hemen jandarmayı aradı.

Ramazan Kara yaptığı açıklamada, ‘’ Tavuk ürünleri, et ürünleri, bal, tahin ve zeytinyağı sipariş etti. Zeytin yağı satmıyorum dedim. Özellikle onu istedi. Eniştem satıyordu ondan getirmesini istedim. Hiçbir ürünü doğratmadı, bütün bütün aldı. Ben bu yüzden biraz şüphelendim. Zeytinyağının gelmesini beklerken sohbet ettik, okuldan ve müdürden. Zeytinyağı geldiğinde ürünleri hazırladım ve 330 TL olduğunu söyledim ama siz 300 TL verin dedim. Çantasını açtı karıştırdı ve kartının olmadığını ve okulda unuttuğunu söyledi. Adını soyadını ve telefon numarasını aldım. Yarın getireceğim dedi ve gitti. Ertesi gün gelmeyince okulu aradım ve müdürle konuştum. Konuyu anlattım. Müdür de bana ‘Ramazan sen ilk arayan değilsin. Bizde öyle bir öğretmen yok’ dedi. Manavgat’ta bir sürü esnaftan böyle alışveriş yaptığını söyledi.

Jandarma dükkanın güvenlik kameraları incelemek için aldı fakat Ramazan Kara şikayetçi olmadı.

Bu haber 727 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum