Öğretmenevlerindeki konaklama ücretleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenevlerindeki Konaklama Ücretleri konulu resmi yazı yayınlandı.

03 Ağustos 2017 - 14:45 - Güncelleme: 04 Ağustos 2017 - 11:48

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi: Öğretmenevleri, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Uygulama Yönergesi Ülkemiz genelinde, Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan Öğretmenevi Müdürlükleri ile Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüklerinde, uygulanmakta olan konaklama ücretleri ile ilgili olarak adı geçen kurum yönetimlerince farklı uygulamaların yapıldığı ve ilgili mevzuat hakkında bilgi eksiklikleri olduğu Genel Müdürlüğümüzce tespit edildiğinden aşağıda yer alan konularda bilgilendirme yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. İlgi Yönergenin ''Ünitelerden faydalanma'' başlıklı 13'üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan ''Kurumların hizmet ünitelerinden eğitim çalışanı ve yakınları öncelikli yararlanır.'' hükmü doğrultusunda, Bakanlığımıza bağlı olarak çalışan öğretmenler ve Bakanlığımızın diğer personeli ile emeklileri ve bunların birinci derece yakınları adı geçen kurumlarımızdan üye statüsünde (indirimli fiyatlardan) yararlandırılacaklardır.

Aynı Yönergenin 13'üncü maddesinin onuncu fıkrasında yer alan ''Kurum konaklama ünitelerinde Bakanlığımız ile diğer kurumlar arasında yapılan protokol hükümleri saklı kalmak şartıyla tüm eğitim çalışanı ve yakınları diğer kamu kurum ve kuruluşları personeli ve bunların dışındakiler olmak üzere Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin eblide belirtilen şekilde ücret uygulanır.'' hükmü doğrultusunda, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan (Ek-1) Protokol ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu arasında imzalanan (Ek-2) Protokol doğrultusunda adı geçen kurumların çalışanları, emeklileri ile bunların birinci derece yakınları, tüm öğretmenevlerinden üye statüsünde yararlandırılacaklar ve diğer kamu mensupları ile sivil müsteriler ile ilgili olarak, Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğin ''Ortak Hususlar'' başlıklı 7'inci maddesinin onuncu ve onbirinci fıkraları uyarınca %25 ve %50 arttırımlı fiyatlardan hizmet verilecektir. Başbakanlığın (Ek-3)'de yer alan 2006/16 sayılı Genelgesi doğrultusunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ''şehit yakını belgesi'' verilen vatandaşlarımız ile (Ek-4)'te yer alan 2008/15 sayılı Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda, kamu sosyal tesisi bulunmayan diğer kamu çalışanlarına, çalıştıkları kurumlar tarafından verilen resmi yazıyı beyan etmeleri şartıyla, öğretmenevlerinden üye statüsünde yararlandırılmaları sağlanacaktır.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aydın
    3 ay önce
    Bu haberin başlığında öğretmenevlerinde konaklama ücretleri belli oldu işte ücretler deniyor. Ben haber detayında ücret göremedim. Nasıl bir haber bu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı