Öğretmene Kaymakamın Koruma Polisinden Şiddet!

Öğretmene karşı yapılan son saldırı, ilçe milli eğitim müdürlüğünün binasında meydana geldi.

Öğretmene Kaymakamın Koruma Polisinden Şiddet!
05 Ağustos 2019 - 12:39

Bolu'nun Mudurnu ilçesindeki Taşkesti İlkokulu müdür yardımcılığı görevinde bulunan Rahmi Sezgin (54), Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası içerisinde Mudurnu Kaymakamı Özgür Kaya'nın yakın koruması olan polis memuru Beytullah Aydın tarafından darp edildi.

Daha önce de Rahmi Sezgin'in koruma polisi Beytullah Aydın tarafından olaydan önce 3 defa saldırıya uğradığı öğrenildi. Daha önce Mudurnu Kaymakamı olan Emine Dilli'nin görev yaptığı okula gelerek ziyarette bulunduğunu anlatan Sezgin, kaymakam hanım ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail Özarslan'ın merdivenlerden çıktığı sırada kendisinin de arkalarında olduğunu belirterek, bir anda koruma polisinin arkasından ceketinin eteğini çekerek “Sen kim oluyorsun da kaymakam hanımın önüne geçersin?” diyerek kendisini azarladığını aktardı. Rahatsız olduğu bu durumdan dolayı olayı kaymakam hanıma bildirdiğini belirten Sezgin, polis memurunun bu şikâyetin ardından müdürler toplantısında ve 15 Temmuz gecesinde fiili saldırılarını sürdürdüğünü ifade etti. Fiili saldırılara maruz kalan 34 yıllık öğretmen Rahmi Sezgin, CİMER’e koruma memuru hakkında şikâyette bulunarak başvurdu. CİMER tarafından Mudurnu Kaymakamlığı'na gönderilen yazı üzerine şikâyetçi öğretmeni dinlemek ve olayı araştırmak için Mudurnu Kaymakamı ile Rahmi Sezgin, Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bir araya geldi.

CİMER’e Şikâyette Bulundu

Olayı anlatan Sezgin, CİMER nezdinde yaptığı şikâyet başvurusu üzerine ilçe milli eğitim müdürlüğünde Mudurnu Kaymakamı Özgür Kaya'nın başından geçenleri dinlediğini ve ardından gerekenin yapılacağını söyleyerek binadan ayrıldığını aktardı. Kaymakamın polis memuru Beytullah Aydın'a yaptıklarının yanlış olduğunu söylemesinin ardından koruma polisinin hemen Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geldiğini söyleyen Sezgin, o esnada kendisinin şikâyet dilekçesi yazdığını ve odanın kapısını kapatan Beytullah Aydın'ın kendisine ağır sözler söyleyerek göğsüne bir yumruk attığını ve de odadan çıkıp gittiğini dile getirdi. Beytullah Aydın'ın ona karşılık vermesini beklediğini ifade eden Sezgin, kendisinin bir öğretmen olması dolayısıyla karşılık vermediğini söyledi.

“Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağım”

34 yıllık meslek hayatı süresince ülkeye yararlı ve başarılı çocuklar yetiştirdiğini, bugüne kadar böyle bir çirkin olayın başına gelmediğini belirten Müdür Yardımcısı Sezgin, resmi bir dairede fiili ve fiziki saldırıya maruz kaldığını söyleyerek, koruma memurunun hak ettiği cezayı almasını istediğini ifade etti. Beytullah Aydın hakkında savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Sezgin, böyle bir muameleyi hiç hak etmediğini dile getirdi.

Bu haber 1646 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum