"Bağımsız" Bosna Hersek'in ilk altın zambaklı bayrağı Tarih Müzesi'nde sergileniyor "Bağımsız" Bosna Hersek'in ilk altın zambaklı bayrağı Tarih Müzesi'nde sergileniyor

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde gelen hediyelerin çöpe atıldığı yönünde resimlerin paylaşıldığı ve hediyelerin çöpte bulunduğu iddiası tepki çekti

Elindeki çöpleri çöp kutusuna atma için giden bir vatandaş yaklaştığı çöp kutusunda bazı hediyeler gördü. Çöp kutusunda yeni hediyeler olduğunu gören  kişi, çöpte bulduğu o hediye paketlerini tek tek görüntüleyerek bu görüntüleri paylaştı. Çöpte bulduğu ve içinde kalem ve parfüm gibi hediyelerin yer aldığı hediye paketlerini gösteren vatandaş, bunların Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere hediye edilen ürünler olduğunu iddia etti. Vatandaş tarafından paylaşılan görüntüler ve ortaya atılan iddia sosyal medyada tepki çekti.

Geçtiğimiz hafta kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde birçok öğrenci ve  öğrenci velisi hediyelerle öğretmenlerini sevindirdi.

Duydukları sevgi ve saygıyı ifade etmek için çabalayan öğrencilerin verdiği hediyelerin çöpe gittiği iddiası ortalığı karıştırdı.

Çöpte hediyeler gören bir adam şunları söyledi:

"Bugün sabah çöp atmaya geldiğimde şöyle bir şeyle karşılaştım. Dün Öğretmenler Günü’ydü ve muhtemelen öğrencilerin aldığı hediyeler, öğretmenlere verilmek için. Ama öğretmenlerimiz bunları çöpe atmış diye düşünüyorum. İçinde hediyeler, bunda parfüm daha hiç açılmamış."