Öğretmene Çirkin Saldırı

Diyarbakır’da 3 kişi gittikleri okulda kamu malına zarar vermeleri sebebiyle okulda görev öğretmen tarafından uyarıldı. Öğretmen ile tartışma yaşayan zanlılar, öğrencilerinin gözü önünde öğretmeni kesici aletlerle darp etti.

Öğretmene Çirkin Saldırı
20 Eylül 2019 - 14:23

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan Çınar Meslek Lisesi’nin içerisinde bulunan kantinde yaşanan olayda, iddialara göre kimliği belirlenemeyen 3 kişi kantin kapısını sert bir şekilde kapatınca görevli öğretmen M.B. tarafından uyarıldı. Şahıslar öğretmene kim olduğunu sordu. Öğretmen M.B. ‘’Ben görevli öğretmenim.’’ dedi. Öğretmenin verdiği cevap üzere 3 saldırgan öğretmene kesici aletlerle saldırmaya başladı.

Öğretmen M.B. öğrencilerinin gözü önünde sol kulağının arkasından ve boynundan yaralandı. Okulda bulunan diğer öğretmenlerin 112 acil sağlık hizmetleri ve polisi araması üzerine öğretmen M.B. ambulans ile Çınar İlçe Devlet Hastanesi acil servise kaldırıldı. Tedavi altına alınan öğretmen M.B. saldırganlardan şikayetçi oldu. İki gün iş göremez raporu olan öğretmen M.B. yaşadıkları karşısında şok geçirdiğini ve psikoloji olarak bu durumdan çok etkilendiğini ifade etti. Ayrıca ‘’ Ben onları sadece sözlü uyardım. Bana kim olduğumu sordular bende öğretmen olduğumu söyledim. Öğrencilerin gözü önünde ellerindeki kesici aletlerle bana saldırmaya başladılar. Yapılan bu saldırı sadece bana değil tüm öğretmenlere yapılmıştır. Ben o şahısların ceza almasını istiyorum bu yüzden şikayetçiyim.’’ dedi.

Olay ile ilgili 3 saldırganın göz altına alındığı ve emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Bu haber 905 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum