Öğretmene Cinsel İstismar Tutuklaması

Cinsel istismar nedeni ile Bolu'da görev yapan öğretmen İsmail S., birlikte yaşadığı sevgilisinin 13 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu yönündeki iddi ile tutuksuz yargılandığı davada kuvvetli suç şüphesi nedeniyle tutuklandı.

13 Nisan 2017 - 22:36

Bir Ortaokulda görev yapan öğretmen İsmail S., iddiaya göre kızının arkadaşının annesi G.B. ile tanışarak ilişki yaşamaya başladı. İsmail S., yaklaşık 6 ay süren ilişkileri ardından G.B'den ayrıldı. G.B.'nin kızı K.Ö., annesine İsmail S. ile mahallede oturan 22 yaşındaki Emre G.'nin kendisine farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Kız ve annesinin şikayeti üzerine Emre G. tutuklanırken, İsmail S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
İsmail S. ve Emre G., Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Şantaj' suçundan yargılandıkları davada hakim karşısına çıktı. İsmail S. savunmasında, 'Ailemle sorunlu olduğum bir dönemde G.B. ile bir ilişkim oldu. Arada sırada evlerine gidip geliyordum. Kızı K.Ö.'yü de kızım gibi severdim. Ailecek gezerdik. 6 ay sonra G.B. ile ayrıldık. Herhangi bir cinsel istismar sayılabilecek davranışta bulunmadım' dedi. Emre G. de suçlamayı kabul etmedi. 
K.Ö. ise sanık İsmail S.'nin ikisi evde, biri sınıfta olmak üzere 3 kez cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürerken, Emre G.'nin de aynı şekilde cinsel istimarına maruz kaldığını ileri sürerek şikayetçi olduğunu söyledi. 
Emre G.'nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, tutuksuz sanık İsmail S.'nin de kuvvetli suç şüphesinin varlığı ve kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak tutuklanmasına karar verdi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınavla Girilecek Liseler Belli Olmaya Başladı
Sınavla Girilecek Liseler Belli Olmaya Başladı
MEB'den okullara önemli yazı: Geciktirmeden ödeyin
MEB'den okullara önemli yazı: Geciktirmeden ödeyin