Öğretmene 87 yıl hapis cezası verildi

Eğitim yuvaları okullarımızda maalesef cinsel istismar suçları arttı. Hemen hemen her gün öğrencilere cinsel istismar uygulayan öğretmen haberlerini duyar olduk .Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 12 öğrencisine cinsel istismar uyguladığı öne sürülen öğretmene rekor ceza verildi .işte haberin detayı

04 Mart 2017 - 09:22

Manisa'nın Saruhanlı ilçesindeki bir ilkokulda 12 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan sınıf öğretmeni Yakup K. 87 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bulunan Neval Yaralı Milli Egemenlik İlkokulu'nda sınıf öğretmeni Yakup K., iddiaya göre, yaşları 7-8 arasında olan kız ve erkek çocuklara sınıfta ders işlerken cinsel istismarda bulundu. Yakup K., geçen yıl ocak ayında tutuklandı.

Tacizci öğretmene cinsel istismardan 87 yıl hapis cezasıYakup K. hakkında Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın 4.duruşması görüldü. Yakup K.'nın avukatları, müvekkillerinin beraatını talep etti. Yakup K. da son savunmasını yaparak, öğrencilerinin beyanlarının çelişkili olduğunu iddia edip, "Benim mezun ettiğim öğrencilerin yüzde 80'i, mezun olduktan sonra bana gelip, benimle bağ kurmaya devam etmiştir. Taciz edilen bir çocuğun öğretmenini ziyaret etmesi söz konusu olamaz.

Ben öğrencilerime öğretmen şefkati dışında bir eylemde bulunmadım. Suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi istiyorum" dedi. Sanık Yakup K.'nın savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, 12 öğrencinin her biri için 'Çocuğun cinsel istismarı suçundan' toplamda 87 yıl hapis cezası verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları