Öğretmene 1,5 yıl Hapis!

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde 4. Sınıf öğrencisi A.E.’yi 2 yıl önce darp ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan sınıf öğretmeni Mustafa B. (61) 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Öğretmene 1,5 yıl Hapis!
19 Eylül 2019 - 10:37 - Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 10:43

2017 yılının eylül ayında Kayseri’nin Bünyan ilçesinde Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Mustafa B., erkek öğrencilerinde A.E.’yi sınıfın içinde yaramazlık yaptığı gerekçesi ile tokat atarak darp etti. Okula gitmek istemeyen ve uykusunda, ‘’ Ne olur öğretmenim vurma’’ gibi ifadelerinden durumu fark eden aile çocuğu Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’ne götürdü. Tedavisine başlanan A.E.’ye 23 Ekim 2017’ de uzman raporu hazırlandı. Bu raporda ‘’ Öğretmenden fiziksel istismara bağlı uyum bozukluğu belirtileri bulunmaktadır. Okula yalnız gidemiyor ve ağlıyor. Okulda öğretmeni tarafından hala rahatsız ediliyor. İlaç tedavisine başlandı.’’ İfadeleri kullanılmıştır.

A.E.’nin ailesinin şikayeti üzerine 2017 yılının kasım ayında sınıf öğretmeni Mustafa B. Hakkında Bünyan Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda öğretmen hakkında ‘’basit yaralama’’ suçundan dava açıldı. Pedagog ve psikolog raporları ve tanık beyanları doğrultusunda öğretmen Mustafa B’ye 9 ay hapis cezası verildi. İdari soruşturma sonucunda ise Sarıoğlan ilçesinde başka bir okula ataması yapılan Mustafa B. oradan da emekliye ayrıldı.

Aile karara itiraz ederek, Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, sanık Mustafa B.’ye ‘’kasten yaralama’’ suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verdi. 

Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort