Öğretmen ve polis alımları kısıtlamaya takılmayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hangi memur alımlarına kısıtlama uygulanacağına yönelik bilgiler aktardı.

17 Ekim 2016 - 15:47

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz bir haber kapsamında, 2017 yılı içerisinde kamuya personel alımlarında bir kısıtlama uygulanacağını ulaştırmıştık. Yaptığımız bu haberler kapsamında, gerek KPSS gerekse alımlar noktasında memuriyetin hayalini kuran vatandaşların duruma epey tepkileri gelmişti. 2017 yılı içerisinde kısıtlanacağı aktarılan memur alımlarının, bu noktada birçok kişinin memuriyet hayalini de yıktığını aktarmıştık. Yapılacak olan alımlarda, kısıtlamanın hangi memur gruplarına yönelik uygulanacağı belirginlik kazandı. 
HaberTürk' ün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı' ndan edindiği bilgilere göre, memur alımlarında öğretmenlik ve polislik dışındaki alımlara kısıtlama söz konusu. Kısıtlanan memur alımları kapsamında, gerek kamudan ihraç edilenler, gerekse yeni gelecek olanlar tam anlamıyla düzenlenmiş olacak. Ancak burada önemli bir nokta da dikkat çekiyor. Polis alımları ve öğretmen alımları tamamen devam edecek. Bu da demek oluyor ki, özellikle öğretmen ve polis alımlarında yeni kadrolar ve istihdam imkanlarını görmek mümkün hale gelecek. 
FETÖ' cü kolluk kuvvetlerinin de buradaki ihraçlarını göz önünde bulundurursak, yeni bir polis veya uzman er-erbaş alımı göreceğiz gibi duruyor. Memur alımlarının kısıtlanmasıyla beraber, öğretmen alımlarının 2017 yılı içerisinde birçok kişiyi tatmin edecek düzeyde gerçekleşmesini beklemek mümkün.(kamupersoneli.net)

Öğretmen açığa alınan öğretmenlerle ilgili haberler, atama, alım, mülakat son dakika haberleri sayfamızda....

SAYFAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak