Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz ulaşım mecliste

Öğretmenlere ve öğrencilere ücretsiz ulaşım konusunda iki ayrı kanun teklifi TBMM gündemine girecek.

13 Kasım 2017 - 11:10 - Güncelleme: 13 Kasım 2017 - 11:20

TBMM’ye sunulan ve gündeme alınacak teklifler arasına alınan iki ayrı kanun teklifinde öğretmenlere ve öğrencilere şehir içi ve şehir dışı ücretsiz ulaşım konusunda hükümler yer alıyor. Teklifler mecliste görüşülecek.Öğrencilere ücretsiz ulaşım Kanun teklifini İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal hazırladı. Anayasa’da yer alan yerleşme ve seyahat hürriyetine atıfta bulunularak, bu hakkın kullanılması için gerekli imkanların sağlanmasının ve varsa sosyal ekonomik ve siyasal engellerin kaldırılmasının devletin görevi olduğu belirtildi.Kanun teklifi yasalaşırsa ilköğretim öğrencileri, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrenciler, şehir içi ve şehir dışı ulaşımda ücret ödemeyecek. Bu ücretler devlet tarafından karşılanacak.

657 DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI TEKLİFİ

Öğretmenlere ücretsiz ulaşım Kanun teklifini Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen sundu. Teklifin gerekçesinde öğretmenlerin sosyal ve ekonomik sorunlarından bahsedildi. Öğretmenlerimizin geçim koşullarının iyileşmesinin, çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarına da hizmet edeceği vurgulandı.Teklif Yasalaşırsa Belediye Kanununda değişiklik yapılacak. Kanuna eklenecek hüküm ile öğretmenlerin kimlik göstererek yerel yönetimlerce sunulan toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlanması sağlanacak.Her iki kanun teklifi de 2 Kasım 2017 tarihinde meclise sunuldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu gündemine alınan teklifler bu hafta içerisinde mecliste görüşülecek. Milletvekillerinin oylarıyla teklifin yasalaşması hususu belirlenecek.

Mymemur.com

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ISMİ TENKIT
  11 ay önce
  Öğretmenleri toplumda küçük düşürecek bir talep.Çunku dıger kamu görevlilerine haksızlık doğurur.Geliri yüksek meslek grublarına bu tur talepler nasilki yok ise öğretmenlere yeterli ücret verilir toplumda ihtiyaç sahibi, beleş biniyor imajı yaratılamaz.Bu tür teşebbüsler öğretmenlere katkı değil bilakis onur kırıcı girişimlerdir.Eger öğretmenin statüsü yükseltmek isteniyor ise otobüs parasından işe başlanılması mağduriyetten pirim umanların işi olsa gerek.Dogru düzgün maaş verilir sosyo kültürel olarak rahat yaşar kitap okur tiyatroya gider seyahat eder kendini geliştirip mesleğinde faydalı olur.
 • Gülsevim UÇAR
  11 ay önce
  Çok memnun oluruz.Seviniriz.İnşallah yasalaşır ve uygulamaya geçer.
 • gorkem ozden
  11 ay önce
  İnşallah yasalaşırsa
 • hakkı güzel
  11 ay önce
  dar gelirli olmasa otobüse binmez. doğrudan yoksula destek anlamına gelen çok güzel bir yasa.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!