Öğretmen ve Öğrenciler Örnek Temizlik Etkinliği

Muş’a bağlı Konukbekler beldesinde öğretmen ve öğrenciler beldelerini baştan sona temizlediler.

Öğretmen ve Öğrenciler Örnek Temizlik Etkinliği
12 Ekim 2019 - 14:33

Muş’a bağlı ve merkeze 30 km uzaklıkta bulunan Konukbekler beldesinde öğretmen ve öğrenciler örnek bir davranışa imza attılar. Konukbekler İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ‘’Değerler Eğitimi’’ kapsamında çevre temizliği etkinliği düzenledi. Okullarının bahçesinde toplanan öğrencilere öğretmenleri tarafından çöp poşetleri dağıtıldı. Öğrenciler ellerinde poşetlerle beldenin sokaklarına indiler. Sayıları 400’ü bulan öğrenciler öğretmenleri ile birlikte beldenin cadde ve sokaklarını tek tek gezip çöpleri topladılar. Adeta birbirleri ile yarışan öğrenciler gıda ambalajı, pet şişe, naylon ve sigara izmaritlerine varan 50’ye yakın çöp poşetini doldurdular. Toplanan çöpler etkinlik bitiminde Konukbekler Belediyesi’ne ait belde çöplüğüne götürüldü.

Konukbekler Belde Belediyesi Başkanı Bahri Fırat, etkinliğe katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek ikramda bulundu.

Konukbekler İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Hikmet Yıldız yaptığı konuşmada: ‘’İdareci, öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte değerler eğitimi kapsamında temizlik projesi yaparak beldemizi temizledik. Amacımız öğrencilerimize temizlik alışkanlığı kazandırmak ve temiz bir çevre bırakmaktır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Öğrenciler ile birlikte çöp toplayan öğretmen İlhan İpek ise, ‘’Ellerimizde çöp poşetleri ile beldemizdeki çöpleri topladık. Topladığımız çöpleri Konukbekler Belde Belediyesi önüne getirdik ve çöp aracına teslim ettik’’ dedi.

Bu haber 661 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort