Öğretmen Suya Atladı ve Çocuğu Kurtardı

Sulama kanalına düşen çocuğu gören öğretmen tereddüt etmeden suya atlayarak çocuğu kurtarırken, mahallede oturan bir doktorun kısa süre içerisinde müdahale etmesiyle hayata döndürüldü.

Öğretmen Suya Atladı ve Çocuğu Kurtardı
03 Ağustos 2019 - 15:19

Tokat'ta meydana gelen olayda, sulama kanalına düşen çocuk öğretmen tarafından kurtarıldı. Baygın halde sudan çıkarılan çocuğa ilk müdahaleyi mahalle sakinlerinden bir doktorun kısa süre içerisinde yapması sayesinde çocuk hayata döndürüldü.

Öğretmen haber kapsamında alınan bilgilere göre, Tokat'ın Topçam Mahallesi Mülk Evleri’nde oturan 7 yaşındaki Taner Aras, su kanalı kenarında arkadaşlarıyla oynarken ayakkabısı suya düştü. Ayakkabısını almak istediği esnada sulama kanalına düşen ve çırpınmaya başlayan çocuğu gören çevredeki bir vatandaş bağırarak yardım istedi. O sırada parkta çocuğunu gezdiren sınıf öğretmeni Ümit Ünyeli, hiç tereddüt etmeden suya atladı ve çocuğu kurtardı. Güçlü akıntının bulunduğu sudan mahalle sakinlerinin yardımıyla çocuğu zorlukla çıkaran öğretmen, kendisi de sudan güçlükle çıkabildi.

Çocuğun Sağlık Durumu İyi

Baygın halde bulunan ve nefes almakta zorlanan çocuğa ilk müdahaleyi mahallede oturan doktor İbrahim Taştan yaptı. Sağlık ekipleri gelene kadar hayata döndürülen çocuk, ambulansla Tokat Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu bildirilen çocuğun hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Çocuğunu boğulmaktan kurtaran öğretmen ve doktora teşekkür eden baba Coşkun Aras ise, yaşadığı şokun ardından sevincini ifade etti.

Bu haber 822 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort