Öğretmen sözlü mülakat tarihleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından asil öğretmenliğe geçiş sözlü sınavı duyurusu yayınlandı. Bu kapsamda aday öğretmen mülakat yerleri ve aday öğretmen sözlü mülakat tarihleri açıklandı.

24 Mart 2017 - 21:43 - Güncelleme: 24 Mart 2017 - 22:08

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aday öğretmenleri yakından ilgilendiren bir duyuru yayınlandı. Asil öğretmenliğe geçiş sınavının sözlü sınav bölümü hakkında yayınlanan duyuruda, mülakat yerlerinin ve mülakat tarihlerinin açıklandığı belirtildi.

Bu kapsamda daha önce yazılı sınava giren aday öğretmenler mülakat yerlerini ve mülakat tarihlerini aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilecekler.

2017 yılı asil öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Mart 2017 tarihinde 81 il genelinde yapılmıştı. Yazılı sınava giren adayların asil öğretmenliğe geçiş sınavı sözlü bölümüne girmeleri de gerekiyor.

Bu kapsamda sözlü sınava girecek adaylar için aday öğretmen mülakat tarihleri ile mülakat yerleri duyuruldu. Öğretmenler mülakata girecekleri ili öğrenebilecekken, sınav merkezleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından duyurulacak.

Asil öğretmenliğe geçiş sözlü sınavına katılacak öğretmenler henüz yazılı sınav sonuçlarını öğrenemediler. 27 Mart tarihinde başlayacak mülakatlar 1 ay boyunca illerde oluşturulacak komisyonlar tarafından uygulanacak. Burada aday öğretmenlerin ifade gücü, iletişim becerileri, bilimsel gelişmelere açıklığı, temsil yeteneği gibi özellikleri değerlendirilecek.

Aday öğretmen mülakat tarihleri ve mülakat yerlerini sorgulamak için
TIKLAYINIZ. 
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi