Öğretmen Rotasyonu 2017 Yılında Yapılacak!

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, öğretmenlere rotasyon uygulamasının 2017 yılına yetiştirileceğini açıkladı ve Milli Eğitim eski Bakanı Nabi Avcı döneminde yapılacak olan rotasyondan son anda vazgeçildiğini hatırlatarak, ertelenen bir öğretmen rotasyonu olduğuna değindi.

01 Haziran 2017 - 21:44 - Güncelleme: 01 Haziran 2017 - 21:47

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmene rotasyon uygulamasını hayata geçirmeye çalışıyor. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’dan rotasyon açıklaması geldi. 

ÖĞRETMENE ROTASYON 2017 YILINDA 

Öğretmenler için rotasyon uygulamasının kanunda olduğunu ifade eden Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından verilecek rotasyon kararı durumunda rotasyon uygulamasında son aşamaya gelindiğini, çalışmalarda sona yaklaşıldığını belirtti. MEB personelleri içerisinde 900 bine yakın öğretmen olduğunu açıklayan Hamza Aydoğdu, öğretmenler arasında her yıl 300 bine yakın öğretmenin yer değiştirme talebinde bulunduğunu vurguladı. Yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerin üçte birlik kısmının yer değiştirdiğine dikkat çeken İnsan Kaynakları Genel Müdürü, öğretmene rotasyon uygulamasında mağduriyet yaşanacağını düşünmediğini belirtti. 
MAĞDURİYET OLMAZ, SIKINTILAR OLABİLİR 
900 bin kişilik bir aile içerisinde rotasyon uygulamasından memnun olmayacakların da olabileceğini açıklayan Hamza Aydoğdu, ufak tefek sıkıntıların olabileceğini ancak bunun mağduriyet boyutuna ulaşmayacağını ifade etti. Öğretmenlere rotasyon uygulamasında mağduriyet oluşmaması adına MEB olarak gereken tedbirleri de almaya çalıştıklarının altını çizen Aydoğdu, 2017 yılında öğretmenlere rotasyon uygulamayı planladıklarını yineledi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları