İstanbul Kartal'da bir öğretmen taksici tarafından vurularak öldürüldü.

Kartal’da özel bir anaokulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Büyük Britanya uyruklu Katie Erorbay, uzun zamandır kendisine takıntılı olduğu bildirilen taksici tarafından aracında silahla vuruldu. Vurulan İngilizce öğretmeni olay yerinde hayatını kaybetti. Öğretmeni öldüren katil zanlısı taksi şoförü ise olay sonrası kendi kafasına da ateş ederek intihar girişiminde bulundu.

Konuyla ilgili gelen bilgilere göre olay, İstanbul Kartal’da dün saat 15.20 sıralarında meydana geldi. Olaya ilişkin iddiaya göre, bir anaokulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Büyük Britanya uyruklu Katie Erorbay, dün saat 15.20 sıralarında okuldan çıktı. Okuldan çıkmasının ardından otomobiline binen Erorbay’a yaklaşan Mustafa G., Erorbay’ı zorla araçtan indirmeye çalıştı. Mustafa G., tartıştığı kadına aracında otururken silahla ateş etti. Kanlar içinde kalan Erorbay, olay yerinde hayatını kaybetti. Genç kadını vuran katil zanlısı Mustafa G. aynı yerde kafasına ateş ederek intihar girişiminde bulundu.

Olayı gören çevredekilerin ihbar etmesi üzerine çağrılan ambulansla Mustafa G. hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde hayatını kaybeden Katie Erorbay’ın cenazesi olay yerindeki incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Cinayetle ilgili olarak yapılan soruşturmada, ticari taksicilik yapan Mustafa G.’nin öğretmen Erorbay’a takıntılı olduğu, sık sık okul çıkışına gelerek kadını rahatsız ettiği öğrenildi.

YÖK’ten açıklama burs miktarı artırıldı başvurular başlıyor YÖK’ten açıklama burs miktarı artırıldı başvurular başlıyor

Olay anı kamerada

Mustafa G.’nin Katie Erorbay’ı silahla vurduğu ve ardından kendisini kafasından vurduğu anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Elde edilen cep telefonu görüntülerinde ise vurulan Katie Erorbay’ın aracında kanlar içinde oturduğu ve vatandaşların kadına pansuman yaptığı, kadını vurduktan sonra kendisini de vuran şahsın yerde yaralı halde yattığı anlar yer alıyor.