Öğretmen olmak iki kat daha zor olacak

Türkiye'nin kanayan yarası olan Öğretmen ataması artık daha da zorlaşacak. Öğretmen olma hayali ile Eğitim Fakültesi okuyan öğrenciler kötü haber geldi. Öğretmen atama daire başkanı Bekir ERDOĞAN , öğretmen atamalarına ilişkin EYFOR'da konuştu .Haberin detayı ve öğretmen haberlerini yakından takip etmek için sitemiz Öğretmenlersitesi .com'dan ayrılmayınız

Öğretmen olmak iki kat daha zor olacak
04 Kasım 2016 - 08:54 - Güncelleme: 05 Kasım 2016 - 02:26

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Daire başkanı Bekir Erdoğan , Eyfor'da " Öğretmenlik Mesleği " konulu panelde öğretmen atamalarına ilişkin verileri paylaştı . Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen doluluk oranının birçok branşta aşıldığını , öğretmen ihtiyacının her geçen sene azaldığını , buna karşın öğretmen adayı sayısının buna ters orantılı olarak her geçen gün arttığını dile getirdi .

Öğretmen ihtiyacının azaldıkça , öğretmen adayı sayısının artıkça , öğretmenlik mesleğine girişlerin zorlaşacağını ; ilerleyen zamanda belkide sadece doktora mezunlarının öğretmen olabileceğini dile getirdi . Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ve yönetici sayısını , alanlara göre öğretmen ihtiyacını ve doluluk oranını da tablo halinde açıklayan Bekır ERDOĞAN ; Üniversitelerin formasyon konusunda titiz davranması gerektiğinin altını çizdi .

Öğretmen istihdam sorununun hep birlikte , ortak akılla , öğretmenlerimizi mağdur etmeden çözmemiz gerekir diye akademisyenlere göndermede bulundu. Öğretmen istihdamının sadece Milli Eğitim Bakanlığının sorunu olmaması gerektiğini , tüm paydaşların bu soruna ortak olması gerektiğini açıkladı .

MEB'İN ÖĞRETMEN SAYISAL VERİLERİ VE ALANLARA GÖRE ÖĞRETMEN İHTİYACI


 

Bu haber 1320 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort