Megakentte Eğitim İş yetkili sendika oldu EBS’den yetkiyi aldı Megakentte Eğitim İş yetkili sendika oldu EBS’den yetkiyi aldı
İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Suç Araştırma Timi (JASAT), Balışeyh ilçesi yakınlarındaki kamyoneti şüphe üzerine durdurdu. Kalorifer peteği taşıyan bir kamyonetiin sürücüsü Y.H, 
"kalorifer peteklerini öğretmen D.. nezaretinde Delice ilçesine bağlı Büyükafşar köyündeki eski bir okuldan aldığını ve Keskin ilçesindeki başka bir okula götürdüğünü" öne sürdü.
Olayı araştıran görevliler tarafından yapılan soruşturmada, okuldaki 42 kalorifer peteğini hurdacılara sattığı belirlenen D.. ile bunları satın alan Y.H. ve U.H. gözaltına alındı.
İşlemlerinin tamamlanmasının ardından Delice Adliyesine sevk edilen D., nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Y.H. ve U.H. hakkında "hırsızlık malı satın almak" suçundan adli işlem yapıldı.
Diğer taraftan, Delice Kaymakamlığınca da hakkında idari soruşturma başlatılan öğretmen D.. açığa alındı.
D.'nin 2018 yılında kapatılan köy okulunda müdür olarak görev yaptığı, ardından ilçedeki başka bir okula öğretmen olarak görevlendirildiği belirtildi.