Öğretmen Mülakatları Kaldırılıyor Mu?

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, öğretmenler için komisyona verilen teklifler hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Öğretmen Mülakatları Kaldırılıyor Mu?
21 Haziran 2019 - 12:25

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Twitter hesabından öğretmenler ile ilgili mesajlar paylaştı. TBMM Genel Kurulu'nda oylanacak olan kanun tekliflerine ilişkin olarak komisyon görüşmeleri hakkında bilgiler aktaran Kaya, öğretmenler haber kapsamında öğretmen mülakatları ve 3600 ek gösterge konularında paylaşımlarda bulundu.


Öğretmen atamaları için KPSS puanının aynısının mülakatlarda da verilmesi konusunda TBMM, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu toplantısında yapılan görüşmelerde fikir birliğine vardıklarını belirten Kaya, mülakatın kaldırılması konusunda ısrarcı olmaları sonucu fikir birliğine varılmasının öğretmenler için müjdeli bir gelişme olduğunu paylaştı.


Öğretmenler için komisyona verdikleri 3600 ek gösterge teklifinin AKP ve MHP oyları ile reddedildiğini belirten Kaya, CHP tarafından verilen önerge kabul edilmiyorsa AKP ile MHP'nin aynı içerikte bir önerge vermesini ve hep beraber komisyondan geçmesi önerisinde de bulundu.


Bu haber 2988 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum