Öğretmen Mektupları Çocukların Öğrenmesini Geliştirmek için Veli-Öğretmen Takım Çalışmasına İlham Veriyor

"Sevgili Ebeveynler, Çocuğunuzun Sevgi Öğretmeni" nde, uzun zamandır ebeveyn, öğretmen ve okul kütüphanecisi Dana Arias, öğretmenler arasındaki iletişimi artırmak amacıyla yürekten bir kitap yazdı ve ebeveynler.

Öğretmen Mektupları Çocukların Öğrenmesini Geliştirmek için Veli-Öğretmen Takım Çalışmasına İlham Veriyor
05 Şubat 2020 - 00:25 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:35

"Sevgili Ebeveynler, Çocuğunuzun Sevgi Öğretmeni" nde, uzun zamandır ebeveyn, öğretmen ve okul kütüphanecisi Dana Arias, öğretmenler arasındaki iletişimi artırmak amacıyla yürekten bir kitap yazdı ve ebeveynler. Dana'nın amacı, ebeveynlerin öğretmenlerin sınıfta gerçekte ne yaptıkları ve neden ve öğretmenlerin çocuklarına yardımcı olması için neler yapabildikleri açısından nereden geldiğini anlamalarıdır. Dana, bir öğretmenin bir çocukla eve gönderebileceği gibi kitabı bir dizi mektup olarak yazdı; her mektup, ebeveynlerin çocuklarının öğrenmelerine yardımcı olma yollarını tartışmak ve onlara daha iyi izin verecek bir ortam yaratmak için ondan önce mektubu inşa ediyor. Öğrenin.

Bu mektuplar beni gerçekten çok şaşırttı çünkü neredeyse sağduyulu olması gereken basit bilgiler içeriyorlar ama eminim ki çoğu ebeveyn asla düşünmez. Dana, ebeveynleri adım adım, çocukların sınıfta daha yakından ilgilenmelerine nasıl yardımcı olunacağı ve bir çocuğun düşünme sürecinin nasıl geliştiği gibi çeşitli konularda adım adım ilerler. Benim için tam anlamıyla anlamlı olan basit bir örnek, bir aile için birlikte düzenli bir akşam yemeği geçirmenin önemiydi. Akşam yemeği zamanının sağladığı aile bağının yanı sıra, çocuklara uzun süre nasıl hareket edeceklerini öğretir, bu da onlara okulda dikkat etmeye ve ödev yaparken hala oturmaya odaklanmalarına yardımcı olur.

Ödev bir bu mektuplarda tartışmanın büyük bir kısmı.

Ev ödevi bu tartışmalarda ödev olmaktan daha fazlası haline gelir -çocuklara zamanlarını nasıl yöneteceklerini, rutin bir şekilde oluşturduklarını ve gerçek hayatta hayatta kalmalarına ve gelişmelerine yardımcı olacak yapıya sahip tüm unsurlara sahip olduklarını öğrettiği için bir çocuğun başarısı için bir araç haline gelir.

Bu kitap hakkında sevdiğim başka bir şey, çocukların nasıl daha iyi yazar olabileceğine odaklanmaktı. Çocuklar iyi yazmadan önce hakkında bir şeyler yazmaları gerekir. Çocukların çoğu, yazılarında ne söyleyeceklerini bilmiyorlar, çünkü konular hakkında nasıl konuşacakları öğretilmemiştir veya söylenmeye değer şeyleri olduğuna inanmak için özgüvenleri artmıştır. Dana, ebeveynleri çocuklarıyla nasıl sohbet edecekleri konusunda yürür, böylece çocukları kendileri hakkında iyi hissederler ve fikirlerinin değerli olduğuna inanırlar; çocuklar dinlendiklerinde, çizim, sözlü ve yazılı olmak üzere birçok şekilde kendilerini ifade etmeye daha açık hale gelirler. Dana'nın buradaki tartışması, konuşmanın çocuğunuzun gelişimsel düşünmesini geliştirmesine nasıl yardımcı olabileceği de dahil olmak üzere çocuğunuzla konuşmanın daha iyi yollarını içerir ve bu da yazının geliştirilmesine yardımcı olur.

Buna çok daha fazla bilgi dahildir. burada tartışabileceğimden daha fazla. Kısacası, "Sevgili Ebeveynler, Çocuğunuzun Sevgi Öğretmeni'nden" ebeveynlerin çocuklarıyla oynayabileceği oyun örnekleri, sahip oldukları konuşmaları, etkinlikleri ve hatta bir kişinin çocuğunu sevgi dolu ama sağlam bir şekilde disipline etmenin yollarını içerir. kuralları takip etmeyi ve ebeveynlerin belirlediği sınırları aşmayı öğrenecektir.

Ebeveynler genellikle çocuklarını spor etkinliklerine, oyun zamanına götürmek ve çocuklarının her isteğine hitap etmek zorunda olduklarını düşünerek çocukları için çok fazla şey yapmanın yanına düşer. Sonuç, çocukların ebeveynlerini kabul gördükleri ve nankör olduklarıdır. Dana, ebeveynlere çocuklarının kendileri için fedakarlık yaptıklarının farkına varabilmeleri için ebeveynlerin nasıl sınır koyacağını gösterir ve ebeveynlerini onlar için yaptıkları her şey için sevmeye ve saygı duymaya gelirler.

Okuduğumda başımı salladım bu kitaptaki tüm büyük tavsiyeleri kabul ederek şaşkına dönün. İki dilli, Meksika'da yetişen ve Chicago bölgesinde kırk farklı dil konuşan öğrencilerle çok kültürlü bir okulda ders veren Dana Arias, ebeveynlerin uzun zamandır beklediği bir kişidir. Zor kavramlar gibi görünen şeyleri açıklayabilir ve onları basitleştirebilir, böylece ebeveynlerin ve çocukların hem faydalanabilmesi hem de ebeveynlerin ve öğretmenlerin birlikte aynı ekipte olmaları, hedef çocuklarının başarısında başarılı olmaları için çalışabilir. Eski bir İngiliz profesör olarak, özellikle yazma ve gelişimsel düşünme tartışmasının anlamlı olduğunu düşündüm ve bu yüzden rezervasyon yapmadan, herhangi bir eğitimci, ebeveyn veya büyük ebeveynin "Sevgili Ebeveynler, Çocuğunuzun Sevgisinden Öğretmen "e ve bu kitaptaki tavsiyelere uyduklarında çocukları da bundan faydalanacaklar.

 

Makale Kaynağı: https: //EzineArticles.com/expert/Tyler_Tichelaar/143913

. kaynak: http://www.ezinearticles.com/?Teachers-Letters-Inspire-Parent-Teacher-Teamwork-to-Improve-Childrens-Learning&id=8239100
Bu haber 551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum