Öğretmen Maaşları Bayramdan Önce Yatacak Mı?

Her bayram öncesinde olduğu gibi memur maaşlarının ödenip ödenmeyeceği merak ediliyor.

Öğretmen Maaşları Bayramdan Önce Yatacak Mı?
24 Mayıs 2019 - 13:49

Ramazan Bayramı'na az bir süre kala öğretmenlerin ağırlıkta olduğu memurlar tarafından Haziran ayı maaşlarının bayram öncesinde ödenip ödenmeyeceği hususunda merak söz konusu. Memur maaşları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak milyonlarca emekliye ödenen 1.000 TL emekli ikramiyelerinin Ramazan Bayramı dolayısıyla ödenmesine 27 Mayıs 2019 tarihinde başlanacağı öğrenildi.

Bu yıl Ramazan Bayramı'nın 4 Haziran Salı gününe denk gelmesi nedeniyle hükümet tarafından alınan kararla bayram tatili 9 güne çıkarıldı. Dolayısıyla, öğretmenler de maaşlarının Ramazan Bayramı öncesinde yatırılıp yatırılmayacağını merak ediyorlar.

Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Yatırılacak

Bu konuda şimdilik bir açıklama yapılmazken, milyonlarca memurun bayram öncesinde maaşlarının hesaplarına yatması yönünde beklentileri söz konusu. Hükümet tarafından önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak bir açıklama yapılması bekleniyor. Ayrıca, memur maaşları haricinde emekli ikramiyesi, bayram ikramiyeleri ve tediye ödemeleri gibi ödemelerin Ramazan Bayramı'ndan önce yapılacağı duyuruldu.

Bu haber 3286 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort