Sakarya il milli eğitim müdürü değişti Sakarya il milli eğitim müdürü değişti

En düşük öğretmen maaşı yaklaşık 22.500 TL civarında. Bekar öğretmenler bu rakamın da altında maaş alabiliyor. Öğretmenler ve diğer memurlar maaşlarına zam, yol yardımı, kira desteği, ikramiye gibi ek ödemeler beklerken, bazı kamu çalışanları için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirilen teklifle birlikte öğretmen maaşının yaklaşık iki kat oranında ek tazminat ödenecek olması diğer memurları da harekete geçirdi.

Bu gelişmenin ardından tüm memurlar maaşlarına ek tazminat talebinde bulunuyor. Yaşanan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında geçim sıkıntısı yaşayan memurların bu durumuna karşın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK yöneticilerinin İstanbul'a taşınması durumunda 2023 için 30.000 TL (2023 artık bitti), 2024 için ise 45.000 TL ek tazminat  ödenecek olması memurlarında ek tazminat talebine neden oldu.

BDDK yöneticilerine öğretmen maaşının yaklaşık iki katı civarında bir tazminat ödemesini Öngören teklif Türkiye Büyük Millet Meclisine  sunuldu. Sunulan teklife göre yöneticilere ödenecek olan ek tazminat 45.000 TL olacak. Bu rakam en düşük Öğretmen maaşının iki katı en yüksek Öğretmen maaşının ise yaklaşık bir buçuk katına tekabül ediyor.

Bu da büyük şehirlerde görev yapan öğretmenlerin ve diğer memurların durumunu gözler önüne seriyor. Demek ki Büyük şehirlerde görev yapan öğretmenlerin ve diğer memurların mevcut maaşlarıyla geçinmeleri çok zor. Bu durumda hükümetin tüm memurlara ciddi oranda maaş zammı artışı yapması taleplerini doğuyor.

Sizler de konuyla ilgili düşüncelerinizi haberin yorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.