Öğretmen katilinin üzerinden neler çıktı neler!

İzmir Emniyet Müdürü: Atay Filiz'in Üzerinden 10 Bin Lira İle 3500 Euro Para Çıktı

12 Haziran 2016 - 14:12

Üzerinden kendi adına düzenlenmiş, eski bir pasaport çıktı. 2012 yılında Endonezya'ya gitmiş. Kendi adına gerçek kimliği var. Pasaportunun süresi 2013 yılında bitmiş. Üzerinde ayrıca 4 adet kendi fotoğrafı olan başkaları adına sahte kimlik var. Kendi fotoğrafı ve değişik vatandaşların fotoğrafı olan 3 adet sahte ehliyet, 14 adet açık, aktif faal kredi kartları var. Üzerinde 2 adet avcı, komando bıçağı var. Biber gazı, 10 bin TL üzerinde Türk parası, 3 bin 500 euro, bir Fransız vatandaşının vatandaşlık belgesi var. Yaşam malzemeleri var."

3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde bindiği minibüste, kendisini tanıyan bir yolcunun ihbarı üzerine polis tarafından yakalandı. İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Atalay Filiz'in üzerinde iki avcı bıçağı, sahte kimlikler ve sahte kredi kartı ile 10 bin lira, 3 bin 500 euro para çıktığını belirtti, "Vatandaşımızı hem tebrik ediyoruz hem de emniyet müdürlüğü olarak ödüllendireceğiz." dedi. VATANDAŞIN İHBARIYLA YAKALANDI İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya üç kişinin katil zanlısı Atalay Filiz'in yakalanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Uzunkaya, seri katilin vatandaş ihbarıyla yakalandığını söyledi. Uzunkaya, Atalay Filiz'in üzerinden yüklü miktada para ve kredi kartı çıktığını belirterek şunları söyledi: "Atalay Filiz sabah 7.30 sularında Gümüldür ilçemizde yakalandı. Mayıs ayının son günlerinde ilimize geldiğine ilişkin bilgimiz var. Mayıs ayının 27'sinde İstanbul'da işlenen 3. cinayetten sonra ilimize geldiği, Buca ilçesinde bir internet kafede 3.5-4 saat bazı temaslar kurduğu, özellikle bu temaslar içinde konaklama yeri için arayışlar içinde olduğu tespit edildi.

Ayın 27'si ile 30'u arası arasındaki süreçte, 31'ine kadar İzmir'de olduğunu öğreniyoruz. 29'unda bir bekar evinde kalıyor, sonra 29-30 Buca'da kaldıktan sonra 31 Mayıs sabahı il merkezinden ayrılıyor. Bu geçen süre içerisinde ilk bilgiler çerçevesinde daha önce babasının görevi nedeniyle İzmir'i tanıyor olmaktan kaynaklı, Gümüldür Özdere bölgesinde kaldığı anlaşılıyor. Gümüldür-Özdere'de birkaç gün pansiyonlarda, birkaç gün arazi, sahiller ve ormanda kalmış.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"