Öğretmen Karne Görüşleri Araştırması Başladı

2019- 2020 eğitim öğretim döneminin sonuna yaklaşılırken öğretmen karne görüşleri araştırılmaya başlandı. Binlerce eğitimcinin internet üzerinden yaptığı araştırmada öğrencileri motive edecek sözlere yer verildi.

Öğretmen Karne Görüşleri Araştırması Başladı
14 Ocak 2020 - 09:40 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 23:25


   2019- 2020 eğitim öğretim döneminin sonuna yaklaşılırken öğretmen karne görüşleri araştırılmaya başlandı. Binlerce eğitimcinin internet üzerinden yaptığı araştırmada öğrencileri motive edecek sözlere yer verildi.
   15 tatile sayılı günler kala öğrencilerin ders notları girilmeye başlandı. Ders notlarının haricinde öğretmenler tarafından öğrenci görüşleri girişi de yapılacak. 2019- 2020 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin gösterdikleri performansın değerlendirilmesi ve öneri sunma niteliğinde olan bu görüşler, öğretmenler tarafından itina ile hazırlanıyor. Karne hediyesi, karne sözleri ve karne değerlendirmeleri öğrenciler için büyük anlam ifade ediyor.
 15 Tatile Yaklaşırken Öğretmen Görüşleri
   İlkokullar için önerilen karne görüşleri arasında ders içi ve ders dışı davranışlarında değerlendirme yer alabilir. Başarıların ömür boyu devam etmesi, örnek yaşam sergilemesi, disiplinli çalışma ile ilgili değerlendirmeler de yine aynı şekilde öğretmen görüşlerinde bulunabilecek önemli notlar arasında bulunmaktadır. Öğrencilere ve velilere teşekkür etmek, kitap okumak, günlük yaşantıda öğrendiklerini uygulamak gibi konular da ilkokul karne görüşleri arasında yer alabilir.
  Ortaokullar için karne görüşleri ağırlıklı olarak başarılara ve okumaya yönelik olabilir. Dersler için farklı farklı değerlendirmeler öğrencileri daha iyi motive edecektir. Yorularak getirilen dönem sonu ile ilgili değerlendirmeler, ilk dönem için gerekli tebrikler de ortaokul karne görüşleri arasında yer alabilir. İkinci dönem için sağlanacak başarı vurgulaması ve derste başarının devam etmesi gibi konular da görüşler arasında yer alabilir.
Karne görüşleri lise düzeyindeki okullar için biraz daha farklı içeriklere sahip olabilir. Başarı ve motive odaklı görüşler eleştirel görüşlerden daha etkili olmaktadır. Bu düzeyde eğitim gören öğrenciler için derslere gösterilen hassasiyet daha fazla ön plana çıkmaktadır. Hatalardan çıkarılacak dersler, başarmaya olan inanç, durum ile ilgili ayrıntılı değerlendirmeler bu dönemdeki öğrencileri daha fazla etkilemektedir.
Övgü ve Uyarı Yazıları
Alacakları başarı belgeleri için karne hesaplama yapan öğrencilere öğretmenler tarafından övgü ya da uyarı yazıları da sunulabilir. Övgü yazılarında yücelmek, başarının tesadüf olmadığı, işleyen demirin ışıldadığı gibi başlıklar alınabilir. Uyarı yazılarında öğretmenlerin oldukça dikkatli olması gerekir. dozunda ve öğrenci seviyesine uygun şekilde uyarıda bulunmak son derece önemlidir.
  Tembelliği huy edinmek, hoşlanmadığına sabretmek, erişmek istemediği hedefi olmayanların başarmaktan geri durması gibi konular uyarı yazıları arasında yer alabilir. Karne ne zaman alınacak 2020 şeklindeki soruların büyük bir merak ile sorulduğu bu günlerde öğretmen görüşleri öğrencilerin yanı sıra veliler için de oldukça önemli bir hal alıyor.
 
 


 

Bu haber 1702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort