Öğretmen Hakkında TBMM'de Soru Önergesi Verildi

Öğrencilerine “Diğer derslere gerek yok” ve “Öğretmenler ateist, deist” şeklinde konuştuğu iddia edilen Mersin'deki öğretmen hakkında CHP tarafından TBMM'de soru önergesi verildi.

Öğretmen Hakkında TBMM'de Soru Önergesi Verildi
03 Temmuz 2019 - 16:05 - Güncelleme: 03 Temmuz 2019 - 16:07

Mersin'de Matematik öğretmeni olarak görev yapan K.B.'nin derslerinde öğrencilerine “Diğer derslere gerek yok”, “Öğretmenler ateist, deist. Bunlar Allahsız, öğrencileri dinden çıkarıyor.” ve “Bu mahallede yaşayanlar komünist, ben burayı düzeltmeye çalışıyorum.” şeklinde konuştuğu iddia edilerek CHP tarafından TBMM'de soru önergesi verildi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen tarafından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verildi. Soru önergesinde, daha önceden Mersin'in Tarsus Ulaş Ortaokulu'nda görev yaparken, aynı sebepten kademe durdurma ve yer değiştirme cezası alarak Mersin'in Tarsus Çağlayan Ortaokulu'nda görevlendirilen Matematik öğretmeni K.B.'nin derslerinde Matematik dersini anlatmadığı ve Sait Nursi'nin Risale-i Nur kitaplarından bölümler anlattığı iddia edildi.

Alpay Antmen, soru önergesinde bahsi geçen iddiaların doğru olup olmadığının, doğru ise söz konusu öğretmen hakkında idari soruşturmanın ne aşamada olduğunun ve adli kovuşturma talep edilip edilmeyeceğinin, bahsi geçen öğretmen ile ilgili olarak daha önce kaç kez şikâyette bulunulduğunun, şikâyetlerin ne zaman yapıldığının, bu şikâyetlerin âkıbetlerinin ne olduğunun ve şahsın ne cezalar aldığının yanıtlanmasını istedi.

Bu haber 1292 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum