Öğretmen Eşlerde Yeni Mağduriyetler Önleyelim

Yapılan özür grubu ataması 2.il içi ve iller arası atamayla yer değiştiren öğretmenleri kapsamıyor. Bu öğretmen eşleri için büyük bir sorun oluşturuyor.

14 Eylül 2017 - 01:21

2017 Eylül İl İçi Aile Birliği, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Baglı Yer Değiştirme" duyurusu öğretmenlerce olumlu karşılanmıştır.

Bu atamayla, kılavuzda belirtilen özürleri taşıyan öğretmenlerin mağduriyetleri giderilecektir. Ancak " Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme" duyurusuyla birlikte 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasinda öğretmenlerin başvuruları alınacak ve 14 Eylül 2017 perşembe günü atamaları gerçekleştirilecektir.

Yapılacak olan bu özür grubu ataması 2. İl içi ve İller Arası atamayla yer değiştirecek öğretmenleri kapsamamaktadır. Bu nedenle de Öğretmenlerin 2. İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeleri sonucunda yeni mağduriyetlerin oluşacağı çok açıktır. Yapılan özür grubu atamasının 2. iliçi ve iller arası yer değiştiren öğretmenleri kapsamaması öğretmen eşleri için oldukça büyük bir problem.

MEB bu mağduriyetlerin önüne geçebilmek için il içi il dışı atama sonucu tayini çıkacak öğretmenleri, ya ilana çıktığı özür grubuna dahil etmeli ya da özellikle il dışı atanacak ögretmen eşleri için ikinci bir ek il dışı özür atamasını yapmalıdır. MEB'in bu konuyu göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyoruz. 
Kaynak:  http://www.memuratamalari.com/is-ilanlari/ogretmen-eslerde-yeni-magduriyetler-onleyelim-8502.html


 ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMA VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERİN BAŞVURULARI BAŞLADI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları