Öğretmen Eşlerde Yeni Mağduriyetler Önleyelim

Yapılan özür grubu ataması 2.il içi ve iller arası atamayla yer değiştiren öğretmenleri kapsamıyor. Bu öğretmen eşleri için büyük bir sorun oluşturuyor.

Öğretmen Eşlerde Yeni Mağduriyetler Önleyelim
14 Eylül 2017 - 01:21

2017 Eylül İl İçi Aile Birliği, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Baglı Yer Değiştirme" duyurusu öğretmenlerce olumlu karşılanmıştır.

Bu atamayla, kılavuzda belirtilen özürleri taşıyan öğretmenlerin mağduriyetleri giderilecektir. Ancak " Öğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme" duyurusuyla birlikte 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasinda öğretmenlerin başvuruları alınacak ve 14 Eylül 2017 perşembe günü atamaları gerçekleştirilecektir.

Yapılacak olan bu özür grubu ataması 2. İl içi ve İller Arası atamayla yer değiştirecek öğretmenleri kapsamamaktadır. Bu nedenle de Öğretmenlerin 2. İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeleri sonucunda yeni mağduriyetlerin oluşacağı çok açıktır. Yapılan özür grubu atamasının 2. iliçi ve iller arası yer değiştiren öğretmenleri kapsamaması öğretmen eşleri için oldukça büyük bir problem.

MEB bu mağduriyetlerin önüne geçebilmek için il içi il dışı atama sonucu tayini çıkacak öğretmenleri, ya ilana çıktığı özür grubuna dahil etmeli ya da özellikle il dışı atanacak ögretmen eşleri için ikinci bir ek il dışı özür atamasını yapmalıdır. MEB'in bu konuyu göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyoruz. 
Kaynak:  http://www.memuratamalari.com/is-ilanlari/ogretmen-eslerde-yeni-magduriyetler-onleyelim-8502.html


 
ÖĞRETMENLERİN BAŞVURULARI BAŞLADI

Bu haber 3294 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort