Öğretmen erkek arkadaşı ile yaşadığı için işten atıldı, mahkeme kararını verdi

Erkek arkadaşı ile yaşadığı için Yahudi okulundan kovulan öğretmen mahkemeyi kazandı.

05 Aralık 2017 - 23:46

Londra’da Ortodoks Yahudi yuvasında öğretmen olan 24 yaşındaki Zelda De Groen, 2016 yılının haziran ayında okul yönetimi tarafından Yahudi geleneklerine uygun bir özel hayatı olmadığı gerekçesi ile işten çıkartılmıştı.

De Groen uğradığı haksızlık üzerine konuyu  İngiliz adaleti önüne getirmişti.  Gan Menachem Yuvası aleyhine Watford İş Mahkemesi’nde açılan dava geçtiğimiz cuma günü sonuçlanarak okul aleyhine karara bağlandı.


Mahkemenin karar metninde okulun davranışı, şüphe götürmez bir şekilde aşağılayıcı, küçük düşürücü ve kabul edilemez olarak nitelendi. Mahkeme iddia makamının talep ettiği 26 bin dolarlık tazminatı görüşmek üzere ikinci bir toplantı yapılacağını da duyurdu.


Dindar bir çevre olan Londra’nın Stamford Hill semtinde  yetişmiş olan De Groen, hayat tarzına yapılan baskılardan rahatsız olarak Nisan 2016’da  erkek arkadaşı ile başka bir mahalleye taşınmıştı.


Mahkemede, 2016 yılında okul idaresi tarafından ya evlenirsiniz  ya da okuldan atılırsın şeklinde tehdit edildiğini de  açıklayan De Groen 2016 temmuzunda erkek arkadaşı ile evlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ders saatleri ile ilgili öğretmenleri ve öğrencileri sevindiren flaş gelişme
Ders saatleri ile ilgili öğretmenleri ve öğrencileri sevindiren...
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?