Öğretmen Destek Noktaları Şubatta Açılıyor

Öğretmen destek noktaları 81 ilde ve 957 ilçede kurulacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan destek noktaları, her ilçeye açılacak. Destek noktalarını tanıtan Bakan Selçuk, bu noktaların güvene ve eşitliğe dayalı olacağını vurguladı. Selçuk, destek noktaları ile dayanışmacı bir yaklaşımın söz konusu olacağını da belirtti.

Öğretmen Destek Noktaları Şubatta Açılıyor
29 Kasım 2019 - 11:20 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 09:07

Öğretmenlerin Mesleki Gelişmeleri İçin Açılıyor
Öğretmenlerin mesleki gelişim sağlamaları amacı ile her ilçeye öğretmen destek noktaları açılacağını söyleyen Bakan Selçuk, 81 ilde bu projenin uygulanacağını söyledi. Öğretmen destek noktaları ile ilgili konuşan Selçuk, bu noktaların pek çok eğitim işinin bir araya getirilmiş hali olduğunu söyledi. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak açılacak olan noktaların etkili bir alt yapı sunacağını da belirten Selçuk, noktalarda Ankara’dan gönderilen bir talimat olmayacağının da altını çizdi.


Tüm Okullar İle İletişim Halinde

Öğretmenlerin mesleki gelişiminde ihtiyaç duyulan her konuyu karşılayacaklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, destek noktalarının pek çok kuruluş ile iletişim halinde olacağını belirtti. Destek noktalarında öğretmenler arasında bir hiyerarşi bulunmayacak. Noktalar daha çok güvene ve eşitliğe dayalı olarak hizmet verecek. Sadece öğretmenler için değil aynı zamanda yöneticiler için de dayanışmacı bir yaklaşım gösterilecek. Mesleki gelişim platformu olarak tasarlanan öğretmen destek noktaları, ülkedeki her okul ile irtibat sağlayabilecek. Her okul, il ve öğretmen için bu noktalar son derece önemli olacak.

Bu haber 965 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort