Öğretmen: Bylock'u telefonuma Müdür Yardımcısı yükledi

Antalya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında dava açılan eski öğretmenin yargılanmasına başlandı.

17 Şubat 2017 - 14:35 - Güncelleme: 17 Şubat 2017 - 14:40

Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, meslekten ihraç edilen öğretmen tutuklu sanık Salim Bülent Gökçe, yakınları ve avukatı katıldı.

Duruşmada ifadesi alınan Gökçe, Antalya'nın Elmalı ilçesinde 12 yıl idarecilik yaptığını, 2008-2014 yılları arasında ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olduğunu ve ilçe müdürlüğüne vekaleten baktığını belirtti. 2016 yılında geçirdiği bir soruşturma nedeniyle Manavgat ilçesinde görevlendirildiğini belirten Gökçe, Kimse Yok mu Derneğine para yollamadığını, Bank Asya'da hesabı olduğunu, cep telefonunda örgütün gizli haberleşme sistemi "Bylock"un yüklü olmasının ise kullandığı telefonu zaman zaman müdür yardımcılarına vermesinden kaynaklandığını iddia etti.

Tanık olarak dinlenen Mehmet Arpuz ise sanığın kendisini sohbetlere davet ettiğini ancak kendisinin katılmadığını savundu. Bakanlık müfettişliği sınavının 2009 yılındaki yazılısını birinci olarak kazandığını belirten Arpuz, "Sanık bana yazılıyı kazanırsam mülakatta yardımcı olacağını söylemişti. Sanığın o tarihlerde Fetullah Gülen grubuyla alakalı olduğunu düşünüyordum." dedi.

Daha sonra yapılan sözlü mülakatta 53 aldığını ifade eden Arpuz, "Ben o tarihte, yani 2009 yılında bakanlık müfettişliği sınavını kazananların cemaatçi olduğunu, Salim Bülent Gökçe'nin cemaat içinde müfettişlik sınavlarının sonucuna müdahale edecek kadar aktif olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık Gökçe'nin "Silahlı terör örgütüne üye" olma suçlamasıyla tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.(memurlar.net)

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa
    10 ay önce
    Ben 14 ekimde açığa alındım 7 şubatta ihraç oldum.din kültürü öğretmeniyim .sürekli fetoyü eleştiren biriyim.Hatta öyleki öğrencilerin kimse yok mu derneğine para msj atalım mı diye sorduklarında daha sağlam ihlaslı yardım kuruluşlarına yardım edin dedim Kuran ile alim görüşü uyuşmazsa Kuran'ın yolunda gidin dedim ve yazılı sınavlarıma da dahi bu soruyu sordum konuyla alakalı olduğu için.Dinler arası diyalog öğrenciler tarafından sorulduğunda böyle birşeyin islamda olmadığını söyledim.O Zaman'lar Feto suç örgütü olarak anılmadığı için rahat rahat eleştiremiyorduk böyle üstü kapalı eleştirebildik.15 temmuz akşamı C.başkanı sokağa çıkın çağrısı yapmadan evel sokağa çıkıp meydana gittim.Ancak Fetonun kumpası sonucu ve hükümetimizin sürekli kandırılması sonucu ihraç edildim.Tabi bunları Allah için yaptım belirtmemdeki maksad hükümetle aynı fikirdeyiz ama zıd fikirli fetocü diye yaftalandık.Ayrıca Cumhurbaşkanı'mız bir havaalanına gittiğinde oradaki vekil bürokratlar hep karşılar siyasiler ve bürokratlardan halk onu göremez.Ancak darbe akşamı Cumhurbaşkanı havaalanına indiğinde sadece halk ve birkaç güvendiği kişi vardı.Cumhurbaşkanı kimin güvenilir olup olmadığını gördü.Şimdi ise halka değil bürokratlara güveniyor.Gözüyle de güvenilir insanları gördü ama yine de işleri başkasına güvenerek yapıyor sayın cumhurbaşkanım.Artık hataya milletin takati kalmıştır.Artık tankın altına yatan bedel ödeyen halk ve STK ları birşey sayıp bir danışın artık..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kırtasiye Online Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri Satış Sitesi
İşte Kırtasiye Online Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri Satış...
AYM; 3600 ek göstergesi verilmemesinin gerekçesini açıkladı
AYM; 3600 ek göstergesi verilmemesinin gerekçesini açıkladı