erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmen Banka Kredisi Çekti, Mesleğinden Oldu

Beden eğitimi öğretmeni, kredi başvurusu yaptıktan sonra dolandırıcıların tuzağına düşerek hiç beklemediği bir şekilde dolandırıcılık suçundan tutuklandı ve mesleğinden oldu.

Öğretmen Banka Kredisi Çekti, Mesleğinden Oldu
02 Ağustos 2019 - 14:58

Antalya'da beden eğitimi öğretmeni 38 yaşındaki Özgür Fırat, 2016 yılında bir devlet okulunda görev yaptığı sırada bankaya kredi başvurusunda bulundu. Ardından kendisini bankadan aradığını belirten bir kişi Özgür Fırat'a kredinin onaylanması için kredi puanının artırılması gerektiğini söyledi. Kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kişinin puan artırımı için hesabına birkaç defa para geleceğini ve bu paraların yine kendileri tarafından çekileceğini söylediğini aktaran Fırat, hesap bilgilerini bu kişiyle paylaştığını belirtti. Daha sonra 3 defa hesabına para geldiğini ve sonrasında çekildiğini anlatan Fırat, 3 gün sonra banka genel müdürlüğünden arandığını ve hesabı ile ilgili olarak şikâyet bulunduğunu söyleyerek dolandırıldığını haber verdiğini belirtti. Bankanın hesabını kapatarak şikâyetçi olmasını istediğini söyleyen Fırat, daha sonra hesabı kapatıp emniyete suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

Emniyet Müdürlüğünün ve Bankanın Hatasının Bulunduğunu İleri Sürdü

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdiğini belirten Fırat, olayın ardından 2 yıl sonra kendisi hakkında Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığını söyledi. Hakkındaki suçlamaları ve yaşananları savcılık iddianamesinden öğrendiğini dile getiren Fırat, dolandıran kişilerin onun banka hesap numarasını kullandıklarını ve kendisinin hiçbir şekilde içerisinde yer almadığı olay sebebiyle mağdur olduğunu anlattı. Dolandırıcıların telefon satışı için K.H. isimli kişiyi dolandırıldıklarını belirten Fırat, mağdur kişinin kendisinden değil, telefon dolandırıcılarından şikâyetçi olduğunu söyledi.


1 Yıl Daha Cezaevinde Kalacak

Dava sürecinde Antalya Adliyesi’ne sadece bir kez imza için gittiğini belirten Özgür Fırat, 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığını öğrenince şoke olduğunu söyledi. Cezaevinde 68 gündür tutuklu olduğunu ve 1 haftalık izin alıp çıktığını söyleyen Fırat, Antalya Emniyet Müdürlüğü ve bankanın hatasının kendisinin hapis cezası almasına neden olduğunu öne sürdü. Yeniden yargılama istediğini aktaran Fırat, aynı mahkeme bünyesinde başka bir heyet oluşturulduğunu ve önceki kararın kopyalanarak kendisine iletildiği dile getirdi. Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağını belirten Fırat, 9 yıllık öğretmen olduğunu ve 2 başarı belgesinin bulunduğunu söyleyerek, 1 yıl daha cezaevinde kalacağını ve yaşadıkları yüzünden öğretmenliğinin de gittiğini sözlerine ekledi.

Bu haber 3003 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort