Öğretmen Ayşe Çelik Hakkında Beraat Kararı

Yaklaşık 3 yıl önce telefonla katıldığı bir televizyon programındaki konuşması nedeniyle “terör örgütü propagandası” yaptığı iddia edilen öğretmen Ayşe Çelik, yeniden yargılama sonucu beraat etti.

Öğretmen Ayşe Çelik Hakkında Beraat Kararı
26 Haziran 2019 - 12:14 - Güncelleme: 26 Haziran 2019 - 16:28

Bir televizyon programına telefonla katılarak bulunduğu ifadeler nedeniyle “terör örgütü propagandası” yaptığı gerekçesiyle hapis cezası alan ve Anayasa Mahkemesi tarafından ifade özgürlüğünün ihlal edildiği kararı verilerek tahliye edilen öğretmen Ayşe Çelik, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşma sonucunda beraat etti.

Bundan yaklaşık 3 yıl önce bir televizyon programına telefonla katılarak bazı ifadelerde bulunan öğretmen Ayşe Çelik, 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Daha sonra Anayasa Mahkemesi'ne başvuran Ayşe Çelik'in avukatları hak ihlali kararının verilmesini sağlamış ve davanın yeniden görülmesi kararlaştırılmıştı.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada savunmasını yapan Ayşe Çelik, “Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, insanlar ağlamasın.” dedi. Dava savcısı da Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu kararı esas alarak Ayşe Çelik'in beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Ayşe Çelik'in beraatine karar verdi.

Bu haber 666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum