Öğretmen Atamalarında Yeni Sistem

Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Sendikalarının Başkanlarının yaptığı toplantıda, öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde yeni bir sistem oluşturulması istendi.

Öğretmen Atamalarında Yeni Sistem
26 Eylül 2019 - 10:48

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran Başkanlığında bir Bakanlık Heyeti ile Eğitim Sendikalarının Genel Başkanlarının bir araya geldiği toplantıda, eğitim ve eğitim çalışanları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Toplantının en önemli konularından birisi öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerindeki sistem gerekliliğiydi. Eğitim sendikalarının bakanlıktan belirsizlikler yerine, kuraların oturduğu, takvimlendirilmiş ve öğretmenlerin yarına ilişkin öngörülebilir ve yönetilebilir bir beklentisi olduğu belirtildi.

Ayrıca toplantıda Öğretmenlik Meslek Kanunu, 3600 ek gösterge, sözleşmeli öğretmenlik ve 3+1 uygulaması, yönetici atama yönetmeliği, serbest kıyafet eylemi, öğretmen atamalarında yaşanan sorunlar, öğretmenlerin mesleki gelişimleri, derslik ihtiyaçları ve eğitim yatırımları gibi konularda görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Kamuda çalışanların üçte birinin öğretmenler olduğunu belirten Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın ‘’Kamuda çalışanların toplam sayısı içerisinde öğretmenlerin sayısı 965 bindir. Öğretmenlerin beklentilerinin karşılanmasını umuyoruz ve Öğretmenlik Meslek Kanunu konusunu yakından takip ediyoruz.’’ dedi. 

Bu haber 1439 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort