Öğretmen Atamaları İçin Yeni Puanlama Sistemi Geliyor 

Öğretmen Atamaları İçin Yeni Puanlama Sistemi Geliyor 

19 Aralık 2016 - 18:05

Daha mülakat ve sözleşmeli öğretmenliğin akıbetinin ne olacağı tartışılırken, bunun üzerine FETO/PDY tarafından 15 temmuz darbe girişimi gerçekleşmiş ve süreç hızlanmıştı. 15 temmuz sonrası OHAH'de çıkarılan 668 sayılı KHK ile sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat yasalaşmıştı. Bu uygulama ile ekim ayında 15 bin öğretmen ve 5 bin sınavsız dershane öğretmeni alınmıştı. Yapılan mülakatlar sonucunda komisyonlar arasında ciddi puan farkları oluşmuş ve ciddi mağduriyetlere neden olmuştu bu durum aday öğretmenler tarafından aylardır gündeme getirilmekte ve tepkiye neden olmaktaydı. 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


Mülakatlarda Yeni Puan Uygulaması Gündemde 
Yaptığımız görüşmede bu çalışma ile detaylı bilgi aldık. Aldığımız bilgiye göre komisyonlar arasında farkın kapatılması için Kpss puan üzerinden yapılacak artış ve eksiltmelerde taban ve tavan puan uygulaması getirilmesi planlanıyor. Yani bir adayın puanı en fazla 10 puan artırılıp en fazla 10 puan düşürülebilecek. Bu taban ve tavan puanının 10 ve 15 olma ihtimali en yüksek ihtimaller arasında. 
Yeni Puan Uygulaması Gündemde Bilindiği üzere 2016 mayıs ayından itibaren sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat gündeme alınmış ve tartışmalar yaşanmıştı.(mebgundemi)
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • edebiyat
  11 ay önce
  Edebiyat içler acisi. Okumasi zor, atanmasi daha zor. Ne çilelerle okudum. İyi puan alsamda 79 gibi, mulakat bile goremedim. Son umudum bu atamalar. Duy sesimizi. 46 bin olduk. Agliyorum artik. Lutfen 46 bine 2 bin kadro.
 • edeb
  11 ay önce
  50 bin edebiyatçı ağlıyor. Halimiz harap. 5 bin ile sürpriz yap bize MEB. Ayrıca bu sistem ekimde olmadıysa şimdi de olmamalı. 2018'de geçilmeli.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı'na yapılan yalakalık...
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı'na...
200 polisle dev FETÖ operasyonu!
200 polisle dev FETÖ operasyonu!