ABD'nin orta kesimindeki şiddetli fırtına ve hortumlarda çok sayıda kişi öldü ABD'nin orta kesimindeki şiddetli fırtına ve hortumlarda çok sayıda kişi öldü

Binlerce öğretmenin merakla beklediği öğretmen atamalarına ilişkin detaylar belli oldu. 2024 öğretmen atamaları branş dağılımı ve kontenjan bilgisini de açıklayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Peki, 2024 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?
Öğretmen atamaları branş ve kontenjan sayısı belli oldu mu, başvurular ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2024 yılı öğretmen atamaları ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Bakan Tekin, bu yıl 20 bin öğretmen atanacağını söyledi.
Bakan Yusuf Tekin, öğretmen atamasında en çok alım yapılacak branşları da duyurarak, "Sınıf öğretmenliği için 3 bin 263 arkadaşımız, özel eğitim öğretmenliği için 2 bin 499, rehberlik bin 597, din kültürü ve ahlak bilgisi bin 594, İngilizce 968" ifadelerini kullandı.

Tekin, "Bunlar tamamen sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50-yüzde 50; yani KPSS skorunun yüzde 50'si, mülakatın yüzde 50'si olarak yapılacak. Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eğitim camiamıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.
MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimini ve branş bazında kontenjan dağılımını internet sitesinden yayımladı.