Öğretmen Atama Mülakatlarında Puanlama Sisteminde Değişiklikler

Öğretmen Atamaları Mülakatlarında Puanlama Sisteminde Değişiklikler. 20 bin öğretmen ataması için Mart ayında duyuruya çıkan bakanlık, öğretmen atamaları için mülakatları Nisan ve Mayıs aylarında yapacak. Ayrıca 5000 ücretli öğretmen ataması daha yapılacak. 5000 ücretli öğretmen ataması 5 yıl ücretli öğretmenlik yapıp başvuran adaylar arasından olacak.

Öğretmen Atama Mülakatlarında Puanlama Sisteminde Değişiklikler
26 Mart 2018 - 12:39

Bakanlığın ücretli öğretmen ataması takvimi ve başvuru kılavuzunu önümüzdeki hafta açıklaması bekleniyor. 


ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU MU? 


Bu konuda 2017 Ağustos ayında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Herkesin itiraz edemeyeceği bir mülakat sistemi getireceğiz" demişti. Yine Bakan Yılmaz 2017 Aralık ayında, katıldığı bir canlı yayın programında "Güvenlik nedeniyle alinmayacaklar dışında geri  kalan kimsenin istisnalar dışında kendi yazılı puanı neyse onun atamasını yapacağız" demişti.

Türk Eğitim Sen Eski Genel Başkanı Koncuk da öğretmen atamaları mülakatları için bakanlığın yeni bir sistem üzerinde çalıştığını ve kamuoyuna bunu duyuracağını sosyal medya hesabından belirtmişti. 
Yine bugün sosyal medyaya Türk Eğitim Sen kaynaklı düşen bir habere göre de öğretmen atamaları mülakatlarına giren adaylara KPSS puanına yakın puanlar verileceği belirtildi. 
20 bin öğretmen atamasında KPSS puanına göre kontenjanda olan adayların atanacağı bir puanlama sistemi olacağını tahmin ediyoruz. Site olarak bakanlık yetkililerinden alınan bilgiler bunu doğrular nitelikte. Özetle güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan branşında sıralamada olan her adayın ataması yapılacak. Mülakatlarda KPSS puanına yakın puanlama yapılacak.

Kaynak.mebpersonel.com
 


Bu haber 2778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort