Öğretmen atama mülakatlarında büyük değişiklik

Öğretmen atama mülakatlarında değişiklik yapılmasına dair sinyaller veren hükümetten yeni mülakat sistemi ile ilgili bilgi geldi.

01 Mart 2017 - 19:09 - Güncelleme: 02 Mart 2017 - 10:36

Öğretmen atamalarında mülakat sistemi sayesinde KPSS'den düşük puan aldığı halde mülakattan yüksek puan alan öğretmen adayları atanabiliyor. Aynı şekilde KPSS puanı oldukça yüksek bir öğretmen adayı ise mülakattan düşük puan aldığı için atanamıyor.

Bu adaletsizliğe uzun süredir isyan eden öğretmen adaylarına ilk olumlu mesaj MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den gelmişti. Tekin twitter hesabından mülakat sisteminde değişikliğe gidilebileceğinin sinyallerini vermişti. Mülakatla öğretmen atamanın adaletsizliğinden geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberimizde bahsetmiş ve acilen kaldırılması gerektiğini vurgulamıştık.

Bugün çağrımıza hükümetten olumlu bir dönüş geldi. Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi İmran KILIÇ'tan öğretmen atamalarında mülakat sisteminde değişikliğe gidileceğine dair gayet olumlu bir mesaj geldi.

İmran Kılıç facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklama da, öğretmen atama mülakat sisteminin değiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısı Orhan Erdem ile bir görüşme yaptığını duyurdu. Görüşme de atama bekleyen öğretmenlerin sorunları ile ilgili çözüm önerilerini sunduğunu belirten Kılıç, öğretmen atama mülakatlarına geçti / kaldı sistemi getirilmesi gerektiğini Orhan Erdem'e ilettiğini belirtti. Kılıç, önerisinin olumlu sonuçlanacağını sözlerine ekledi. İşte İmran Kılıç'ın facebook hesabından yaptığı paylaşım;

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM'le Kahramanmaraş İl ve ilçe Milli Eğitim yatırım, ödenek, öğretmen ihtiyacı konularında istişare yaptık. Ayrıca atama bekleyen öğretmenlerin sorunlarını dile getirerek çözüm önerilerimizi ilettik. --- Geçti Kaldı olması konusunda ... Öneri iletildi. Ve olumlu olacağını düşünüyoruz.

İmran Kılıç'ın açıklamalarına öğretmen adayları büyük ilgi gösterdi ve desteği için teşekkür etti. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yeni mülakat sistemi olan "geçti / kaldı" sistemiyle yapılması bekleniyor.(kamugündemi)

SAYFAMIZI BEĞENEN 10 KİŞİYE MÜLAKAT HAZIRLIK KİTABI HEDİYE TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMA VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZSÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ SINAV DEĞERLENDİRME FORMU VE KRİTERLERİ

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • YAZIK
  6 ay önce
  Benim ablam universitede matematik 3.oldu kpssden 85 puan aldi koyu akpliyiz ailecek darbede sokaklardaydim her mitingine ailecek katildik bu zamana kadar ailemizden bir oy bile baskasina cikmadi ama ablam bu olaylar yaşanmadan önce derece yaptigi icin fem dershanesinde ohretmen oldu 17-25 aralik olunca direk istifasini verdi ilişigini kesti Ama gelin gprun ki mulakat gununde 85 puan almiş bir ogretmenin yuzune dahi bakmayan şahislarla karşilandi 3 dakikada neyin mulakati nasil adalet bu ey gozunu sevdiklerim kizi hickira hickira aglattiniz yazillar olmasin bunun icin mi 16 senedir akpliyiz biz nedir bu Allah askina bu nasil adalettir gencecik bir kizin kaderini sonduruyosunuz yakişiyomu nasil daha ailemizden akrabalnrimizdan oy alicaksiniz sistem degisikliginde bile elimizden geleni yaptik ak partigenclik kollarina uyeyiz ailrcek yapilir mi bu Allah askina !!! ADALET YOK ADALETIN OLMADIGI YERDE BIZDW YOKUZ BUNDAN SONRA
 • Vatandas
  8 ay önce
  YMulakat devam ederse yazik cok yazik olacak bundan sonra ogretmenler torpille atanacak vay milli egitimin haline...Torpille atanan ogretmen hirsizdan farki mi olacak bir de bunlari nasil cocuklarimiza emanet edecegiz..
 • Vatandaş.
  8 ay önce
  Sistem değişmezse torpil arayıp kendini atatan kişiden öğretmenmi olur. Allah torpil yaparak bir başkasının hakkını başkasına verenleri bildiği gibi yapsın. ama bu mülakatta eğer varsa , torpil yapan komisyonlar ve onlara bunu yaptıranlar mutkala ifşa olacaktır. Allah işini düzgün yapan insanları korusun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"