Çok sayıda öğretmen alan değişikliği bekliyor. Geçtiğimiz yıllarda çok defa yapılan alan değişikliğinin bu yıl da yapılıp yapılmayacağı ile ilgili meerak devam ederken, gözler Milli Eğitim Bakanlığında. Özellikle Bakan Yusuf Tekin'in alan değişikliği konusunda ne düşündüğü merak edilirken, Bakan Tekin'den alan değişikliği açıklaması geldi.

Öğretmenler Odası Buluşmaları kapsamında Kastamonu'da öğretmenlerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, öğretmenlerle sohbet etti. Öğremtenlerle bilgialışverişinde bulunan Tekin, eğitim öğretimle ilgili konuları masaya yatırırken, öğretmenlerin taleplerini de dinledi. Burada gündeme gelen alan değişikliği konusuna da değinen Tekin, öğretmenlerin alan değişikliği talepleri ile ilgili olarak Bakan Yusuf Tekin, alan değişikliğiyle ilgili bir soru üzerine ilkesel olarak alan değişikliğini doğru bulmadıklarını ancak bu konuda kimsenin hakkının yenmeyeceği bir formül üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Dışişleri Bakanlığı Sınav Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı Dışişleri Bakanlığı Sınav Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı

Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak

Bakan Yusuf Tekin alan değişiliği ile ilgili fazla detay vermezken, daha öneki uygulamalara bakıldığında, alan değişikliği duyurusunun Aralık ayı içerisinde yapılması bekleniyor.