erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmen Alan Değişikliği Takvimi Açıklandı

9-13 Aralık tarihleri arasında öğretmenler alan değişikliği için başvuruda bulunacak. Öğretmenler başvuruyu mebbis.meb.gov.tr ile personel.meb,gov.tr üzerinden yapacak. Öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili duyuru Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinde duyuruldu.

Öğretmen Alan Değişikliği Takvimi Açıklandı
03 Aralık 2019 - 19:28

Başvuru Yapacak Öğretmenler İçin istenen Şartlar

Başvuru için öğretmenlerin bakanlık bünyesinde kadrolu olarak görev alması ve adaylıklarının kaldırılmış olması gerekiyor.  Bu öğretmenlerden öğrenimine uygun alan dışında başka alana atananların başvuruları alınacak. Öğrenimleri birden fazla alan için kaynak olan öğretmenlerin ve görev yaptığı alan dışında başka bir alana kaynak olan yüksek öğrenim bitirenlerin de başvurusu kabul edilecek.  Bunların yanı sıra sınıf öğretmeni olarak görev yaparken 540 saatlik zihinsel engelliler sınıfı öğretmenliği programını bitirenlerin de başvurusu kabul edilecek.

Belgeler MEBBİS’e İşlenecek
Başvuruda lisans mezuniyetine bağlı olarak işlem yapacak olanlar belgeleri Milli Eğitim Başkanlığı Bilişim Sistemlerine işletecek. Bu belgelerden en önemlisi ise değiştirmek istenen alana ilişkin mezuniyet belgesidir.  Alan değişikliği için ön başvuru yapan adayların ön başvurusu onaylandıktan sonra elektronik tercih formu sisteme yansıtılacak. 23-26 Aralık tarihinde adaylar bu form üzerinden en fazla il içinde 25 tercih yapabilecek.  Yapılan işaretlemelerden biri de tercih dışı seçenek olacak. Atama işlemleri başvurusu onaylananların tercihleri dikkate alınarak yapılacak. Atama için hizmet puanları da etkili olacak. Hizmet puanı eşit olanlarda hizmet süresi esas alınacak.

Bu haber 1777 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort