Öğretmen Akademisi Vakfı Başvurusu

Öğretmen akademisi vakfı öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek için açılmış bir vakıf tarafından yönetiliyor. Bu bağlamda eğitim programı geliştiren vakıf, programları öğretmenlere ücretsiz olarak ulaştırıyor. Vakfın en önemli özelliği bu alan odaklanmış olan ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olmasıdır.

Öğretmen Akademisi Vakfı Başvurusu
25 Kasım 2019 - 11:40 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 - 11:48

Eğitim İçin Başvuru Nasıl Yapılıyor?
Vakfın eğitim planları Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen ortak çalışma sonunda oluşuyor. Bu işbirliği kapsamında başvuran okulların sınıfında eğitimler gerçekleşiyor. Eğitimin gerçekleşmesi için en az 25 ya da 30 kadar katılımcı isteniyor. Akademi için başvuru yapacaklar vakfın internet üzerinden form dolduruyor. Bu sayfada yer alan formlar eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Daha sonra vakfın operasyon birimi sizin ile iletişime geçiyor. Son aşamada ise gerekli organizasyon yapılıyor. Eğitim sonunda ise katılan öğretmenlere MEB onaylı sertifika da veriliyor.

Ücretsiz Eğitimler Veriliyor
Vakıf tarafından verilen eğitimler ücretsiz olarak sağlanıyor. Vakıf merkezinde 250 eğitimciden oluşan bir ekip yer alıyor. Eğitimler ülkenin her yerinde yer alan öğretmenlere ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Projede anaokulu, ilkokul, lise öğretmenleri ve yöneticileri eğitim alıyor. Programın ilk hedefi ise öğretmenleri her açıdan geliştirmek oluyor. 21. Yy ile birlikte öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu zihinsel, sosyal, dijital, becerilerin geliştirilmesi sağlanıyor. Ayrıca eğitim sonrasında öğretmenler bu eğitimleri sınıflarına kadar taşıyor. Aktif öğrenme ile öğrenmeler gelişmiş hal alarak öğrencilere kadar yansıyor.

Bu haber 1108 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort