Öğretmen  Akademisi ile ilgili ilk somut adım atılıyor. Akademi resmen başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Öğretmen Akademisi' projesi kapsamında adım atan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Akademisi’ni hayata geçiriyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde başlatılacak olan Bursa Öğretmen Akademisi, öğretmenlere ve eğitim yöneticilerine çeşitli alanlarda uzman isimlerle buluşma ve gelişim fırsatı sunacak.

Bu özel akademi kapsamında, resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile eğitim yöneticileri, alanlarında uzman isimlerle bir araya gelecek. Edebiyat, müzik, sanat, spor, şehir ve kültür, matematik, inovasyon ve teknoloji, teknik akademi, köy akademisi gibi birbirinden farklı başlıklar altında çeşitli konular ele alınacak. Akademi, katılımcılara şehrin kültürünü deneyimleme ve öğrenme fırsatı sunacak etkinliklerle desteklenecek.

Milli Eğitim Müdürlüğü ek ders ücreti ödeme tarihini açıkladı Milli Eğitim Müdürlüğü ek ders ücreti ödeme tarihini açıkladı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Bursa Öğretmen Akademileri ile ilgili yaptığı açıklamada,

"Bakanlığımızın öncülüğünde başlattığımız 'Bursa Öğretmen Akademileri', Bursa’daki öğretmenlerimize, Ulu Şehir Bursa’mızın maziden atiye sosyal, kültürel, sanatsal geleneklerinin önde tutularak aktarımının yapılacağı ve bu anlamda şehrin duayen isimleri ve akademisyenleri ile buluşacakları bir alan açacaktır." dedi.

Milli eğitim müdürü Alireisoğlu, bakanlık tarafından hazırlanan projenin amacının öğretmenlere şehirlerinin kültürünü deneyimleyerek öğrenme imkanı tanımak olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: 

"Yaşadığı şehrin kültürünü deneyimleyerek öğrenen öğretmenlerimiz için, bilgi birikimlerini, şehrin kültürel mirası ve zenginlikleriyle birleştirebilen etkinlikler düzenlemek, bu vesile ile sınıflarına taşıyacakları kültürel aktarımın, eğitim öğretimin kalitesini arttıracağına inanıyorum."

Bursa Öğretmen Akademisi, öğretmenlerin profesyonel gelişimine katkı sağlarken, şehrin kültürel ve sosyal zenginliklerini deneyimleyerek öğrenmelerine olanak tanıyacak bir platform olarak dikkat çekiyor. Proje, eğitim kalitesini arttırma ve öğretmenlerin bilgi birikimini güçlendirme hedefiyle önemli bir adım olarak öne çıkıyor.