Öğretmen adaylarını memnun edecek sistem gelir mi ?

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, öğretmen adaylarını memnun edecek bir mülakat sisteminin hazırlıklarını yaptıklarını ifade etti. İşte detaylar..

04 Ağustos 2017 - 13:33

Öğretmen adayları tarafından kurulan Öğretmen Atamaları Mücadele Derneği İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ile bir görüşme gerçekleştirdi.Derneğin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada ; Hamza Aydoğdu'nun mülakatlarda yapılan haksız puanlamanın farkında olduğu ve bunun üzerinde çalıştıkları ifade edildi.

ÖĞRETMEN ADAYLARI İÇİN ADİL MÜLALAT GETİRİLEBİLİR Mİ ?
Bu sorunun yanıtı EVET ...

Mülakat sisteminde geçti , kaldı olarak mülakat yapılır . Mülakatı geçen adaylar arasından KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapılırsa adaletli bir atama sistemi getirilir .
Fetö , PKK , Dhkpc gibi terör örgütü destekçilerini yada yüz kızartıcı suça bulaşmış kişileri emniyet ve istihbarat raporları doğrultusunda eleyerek , diğer adayları mülakatta başarılı kılıp , KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar yapılmalıdır .Umarız Genel Müdürün dediği gibi adaletli bir mülakat sistemi getirilir .

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • :))))
  3 ay önce
  Eğitim sisteminin içine sictiniz şimdi de siviyorsunuz.
 • Öğretmen
  3 ay önce
  Bu konuda adaletli olmayan herkesin üzerinde Allahın laneti olsun. Sırf cemaat dershanesinde çalıştı diye başarılı bir ogretmenin önü kapatılıp hakkı yenecekse Allah onu kahretsin. Yeter birsuru suçsuz günahsız insanların geleceğiyle oynadığınız.
 • Öğretmen
  3 ay önce
  Cemaat dershanesinde 3-5 yıl çalışmış öğretmen, hayin, terörist mi oluyor. Böyle mi eleyecekler bu insanları? İnsaf. İnsaf insaf.
 • Anadolu çocuğu
  3 ay önce
  Ulan cemaat dershanesinde öğretmenlik yapmış evini gecindirmis insanları nasıl fetocu diye elersiniz. Bir gün gelir bu haksızlığı yapanlar elbet yargı önünde hesap verir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi