Öğretmen adaylarını ilgilendiren konu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'taki Kanal 58 TV'de, Gündem Özel programına katıldı. Programın, öğretmen adaylarını ilgilendiren bölümü şu şekildedir:

20 Mart 2017 - 09:10

SORU: Öğretmen adayları, öğretmen alım sürecindeki mülakatın "Geçti kaldı" şeklinde olmasını daha sonra KPSS puanına göre sıralama yapılmasını istiyor.

Bu konuda ne diyorsunuz?

BAKAN İSMET YILMAZ: 

Birincisi herkes müracaat edemiyor öğretmen alımına. 50 ve üzeri KPSS puanını almak gerekiyor. Daha sonra 3 katı içine girmek gerekiyor. Benim atadığım adaylar 3 katı aday arasına girenler. Siz TV'nize herkesi alıyor musunuz?

Öğretmen spikerden daha mı az değerli? Öğretmenin konuştuğunu anlattığını öğrencinin anlaması lazım, kendine özgüveni olması lazım. Anladığını anlatabilmesi lazım, liderlik kişiliğinin olması gerekiyor, doğru mu? Dolaysıyla bunları yapabilmek için mülakat şart.

Kaldı geçti de makul, olabilir de. Şimdi şunu yapıyoruz. Bir önceki sınavdan 85 ile atanan var. O gitmezse onun yerine 84 puanı olanı atayacağız. Geçti kaldı olursa bu olmaz. 1500 kişi var böyle, gitmeyen. 84'ü atayabilmem için geçti kaldıya değil derecelendirmeye ihtiyacım var. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Flower
    8 ay önce
    Tabiki.Sayın İsmet Yılmaz'a katılıyorum. Tam anlamıyla mülakat olmalı.İyi araştırılmalı herkes ki hak eden kazansın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...