Öğretmen adayları imza kampanyası başlattı

Öğretmen adayları tarafından, mülakat puanı ile oluşan branş sıralamalarının açıklanmasını ve 21'e düşürülen tercih sayısının tekrar 40'a yükselmesini talep eden imza kampanyası başlatıldı.

Öğretmen adayları imza kampanyası başlattı
20 Haziran 2017 - 12:18

İMZA KAMPANYASININ METNİ ŞU ŞEKİLDE:

Sevgili Destekçilerimiz!  

Bizler Öğretmen Atamaları Mücadele Derneği üyesi olan 126 bin öğretmen adayıyız. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak ve atamalar bildiğiniz üzere artık kpss puanı ile değil mülakat puanı ile yapılıyor. Adaylar kpss puanına göre mülakata çağırılıyor. Mülakat sonrası aldığı puanla tercih yapıyor.

Maalesef mülakat sonuçları açıklanırken adayların branş sıralamaları açıklanmıyor. Dolayısı ile adaylar okul tercihi yaparken nereye gideceklerini bilmeden karambole tercih yapmak zorunda bırakılıyor. Üstüne üstelik öğretmen atamaları tarihi boyunca 40 tercih olan tercih hakkı maalesef bu sene 20 tercihe düşürüldü. Sınava girmiş ve atama bekleyen bir aday

HEM SIRALAMASINI BİLMEDEN HEM DE ESKİDEN VAR OLAN 40 TERCİH HAKKI 20 TERCİHE DÜŞÜRÜLEREK

tercih yapmak zorunda bırakılıyor. Buda tam anlamıyla keşmekeş bir durum bir kaosa sebep oluyor, adaylar tercih yaparken ziyadesiyle mağdur oluyorlar. Tercih danışmanları ve eğitimciler bu konuda çaresiz kalmış durumda. Bu denli çaresizlik içinde tercih yapan bir aday kendi şehrinde bulunan bir okulu bile “ama ya ölü tercih olursa” korkusu ile tercih listesine ekleyemiyor.
İMZA KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

---- KADROLU ATAMA SÖZLEŞMELİ ATAMAYA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ.

---- KPSS PUANI İLE ATAMA KALDIRILDI MÜLAKAT GETİRİLDİ ÖĞRETMENİN KADERİ 10 DK YA MAHKUM EDİLDİ

---- YETMEZ GİBİ BRANŞ SIRALAMASI AÇIKLANMIYOR

---- ÜSTÜNE ÜSTELİK ADAYIN 40 TERCİH HAKKI 20 TERCİHE DÜŞÜRÜLDÜ. ÖĞRETMEN ATAMALARI MÜCADELE DERNEĞİ ÜYESİ ÖĞRETMEN ADAYLARI OLARAK

  1. BRANŞ SIRALAMASININ AÇIKLANMASINI

2. TERCİH HAKKIN ESKİDEN OLDUĞU GİBİ 40 TERCİH HAKKINA YÜKSELTİMESİNİ İSTİYORUZ.

LÜTFEN KAMPANYAMIZA DESTEK OLUN! GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLERİN MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN

İMZA İLE DESTEK VERİN

 

Bu haber 2597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum