Öğretmen adayları 10 bin ek atama için mektup yazdı

Öğretmen adayları 6 ay geçerli olan mülakat puanıyla 10 Bin ek atama için mektup yazdı.

23 Ağustos 2017 - 10:53

Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım, Sayın Milletvekillerim; Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu zor günleri milletimizle el ele vererek atlatmamızın üzerinden tam bir yıl geçti. Bu gibi eğitim dışı ve cahiliye hareketlerin bastırılmasının en önemli yolu eğitimden geçer. Eğitime verilen önem ise öğretmene verilen önemden geçer, nitelikli ve kaliteli öğretmenden geçer. Öğretmenler toplumun en önemli yapı taşlarıdır. Yapı taşlarının bozulması değil, yerinden bile oynaması, ülkenin ışığını azaltacaktır.

Geçtiğimiz günlerde 2016 yılı öğretmen alımı yapılırken, nitekim bu taşlar yerinden oynadı ve öğretmen adayları çok üzücü tablolar ile karşılaştı. Sistem içerisinde zafiyet olması, öğretmen adaylarını bir hayli üzdü. Mülakat sisteminde yer alan problemler ve zafiyetler, sıralamalarda büyük oynamalara yer açtı. Bu oynamalar toplumun yapı taşı olan öğretmenler için çok önemli sorunlar ortaya çıkardı. Tüm branşlar da yapılan haksızlıklar, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün sayfasında resmiyete dönüşünce daha da üzüntü yarattı. Örnek verecek olursak, +5 ve -5 sistemine uyulmaması ve bunun sıralamalarda çok büyük oynamalara sebep olması gündeme çok kez geliyor.

Tüm branşlar da +35, +25, +20, +15 gibi puanların verilmesi daha da büyük haksızlıklara yok açtı. 2016 kpss ve mülakat mağdurları sayısı, bu tip bir haksızlık ve yok sayma ile artmış ve ses getirmeye devam edecektir. Yukarıda bahsettiğimiz olay, haksızlık ve mağduriyetler, anlatacaklarımızın sadece bir kısmıdır. Bu yaşanan tatsız olayların, öğretmen adayları ve aileleri üzerindeki manevi ve maddi baskıları daha da üzücü olacaktır. Birçok öğretmen adayımız bu yüzden sınırda kaldı ve atanamıyor. Bunun yarattığı psikolojik baskı ile üzücü haberlerde almaya başladık. Birçok öğretmen adayı intihara kalkışıyor. Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde bir öğretmenimizi daha kaybettik ve nicesini kaybetmeye devam ediyoruz. Daha açamamış çiçekler solup gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın biz öğretmen adaylarına söz verdi. Onbin (10.000) ek atama yapacaklarını söylediler. Şimdi ise tam zamanı. Siz devlet büyüklerimizden ricamız, 2016 kpss ve mülakat mağdurları öğretmen adaylarımız için tekrar bir ek atama ile adaleti tecelli ettirmenizdir. 2016 mülakat puanı ile onbin (10.000) ek atama, mağduriyetleri biraz olsun giderecek haksızlıkları dindirecektir. Milletvekilleri bizim temsilcimiz, daha büyükleri yöneticimizdir. Mağduriyetlerin giderileceğine inanan binlerce öğretmen adaylarına umut olacağınız kanaatinedeyiz.

Gereğinin yapılmasınız arz ederiz.
(Mağdur Öğretmen Adayları)  
Kamuajans.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları