erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretici: "MEB'in yer değiştirme politikası değişmeli"

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici'den MEB'in yer değiştirme politikası hakkında açıklamalar.

Öğretici: "MEB'in yer değiştirme politikası değişmeli"
24 Mayıs 2019 - 12:34

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, öğretmenlerin yer değiştirmeleri kapsamında MEB politikalarına yönelik eleştirilerde bulundu. AES Genel Başkanı Öğretici, öğretmenlerin yer değiştirmelerinin her geçen gün daha çok zorlaştığını ifade ederek, özellikle becayiş uygulamasının tekrar uygulanması gerektiğini vurguladı.

“Yer değiştirmeler tıkanma noktasına gelecek”

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme listelerini yayınladığını ve başvuruların alınmaya başladığını aktaran Öğretici, illerin yayınladıkları listelere bakıldığında birçok branşın yer değiştirmesinin mümkün olmadığının görüldüğünü söyledi. Yıllardır tercihte bulunan, ancak yer değiştirmeyenlerin bu sene de yer değiştiremeyeceklerine dikkat çeken Öğretici, sistemde önemli değişiklikler yapılmadığı takdirde her geçen gün daha da zorlaşan yer değiştirmelerin tıkanma noktasına geleceğini belirtti.

Becayiş Uygulamasının Tekrar Hayata Geçirilmesi

Öğretmenlerin yer değiştirmelerini mümkün hale getirebilmek için ayrıntılı bir çalışmaya ihtiyaç bulunduğunu dile getiren Öğretici, mevcut durumdaki hizmet puanları ve hizmet alanlarının değişmesi, çalışma güçlüğü bulunan bölgelerdeki öğretmenlere teşvik verilmesi, becayiş uygulamasının tekrar hayata geçirilmesi, adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme sisteminin oluşturulması gerektiği gibi bir dizi önerilerde bulundu. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Öğretici son olarak, sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılmasının yolunun da zaten yer değiştirme politikasını değiştirmekten geçtiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası

Bu haber 666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort