Öğrencisini Kefenleyerek Ders Anlattı

Balıkesir 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Bekir Çete, ‘’Ahiret Hayatı ve Ölüye Hizmet’’ dersini uygulamalı olarak anlattı. Valilik inceleme başlattı.

Öğrencisini Kefenleyerek Ders Anlattı
11 Ekim 2019 - 20:32

Balıkesir 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Bekir Çete, ‘’Ahiret Hayatı ve Ölüye Hizmet’’ dersini uygulamalı olarak anlatırken öğrencisini kefenledi. Balıkesir Valiliği harekete geçerek öğretmen hakkında inceleme başlattı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Bekir Çete ders işlerken farklı bir uygulamaya yer verdi. Dersi anlatmak için sınıfa imam çağıran Çete, bir ölünün nasıl kefenleneceğini ve nasıl defin edileceğini öğrencilerine uygulamalı olarak anlattı.

Ayrıca Çete, sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflara şu yazıyı yazdı:

‘’Dersimizde bugün öğrencimizi ölmeden öldürdük, kefenledik ve manevi olarak öbür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Camii imam hatibi Cengiz Hocaya teşekkür ediyorum. Ölümü yeniden içimizde ve yanımızda hissettik’’

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Bekir Çete’nin ‘’Ahiret hayatı kokusu’’ konusunu Başçeşme mezarlığında işlediği daha önce yaptığı sosyal medya paylaşımlarından anlaşıldı. Geçen ay 11’inci sınıf öğrencilerini mezarlığa götürdüğü ve burada gasilhane ve morga götürdüğü ve buraları tanıttığı, mezarlara götürerek ölümü anlattığı görüldü.

Olayın gündeme gelmesinin ardından Balıkesir Valiliği harekete geçti ve sınıfta öğrencisini kefenleyen öğretmen hakkında inceleme başlattı. 

Bu haber 1025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum