Öğrencisine Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edilen Öğretmen Tutuklandı

Ağrı'daki bir ortaokulda görev yapan beden eğitimi öğretmeninin kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklandığı bildirildi.

Öğrencisine Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edilen Öğretmen Tutuklandı
03 Haziran 2019 - 15:10

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köyde bulunan ortaokulda görev yapan beden eğitimi öğretmeni S.K., 22 Mayıs 2019 tarihinde öğrencisi B.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilerek gözaltına alınmıştı. Doğubayazıt İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ifadesi alınan öğretmen, suçlamaları kabul etmedi ve okul idarecileri ile diğer öğretmenlerin kendisine iftira attığını söyledi.

Öğretmen S.K. verdiği ifadede ilk ders saatinde kendisine gelen B.K.'nın sağlık raporu aldığını söylemesi üzerine sınıftaki diğer öğrencileri voleybol oynamaları için bahçeye çıkardığını anlattı. Voleybol maçında hakemlik yaptığını ve 5 dakika sonra lavaboya gittiğini söyleyen S.K., lavabodan çıktığında öğrenci B.K.'yi okul müdürü ve müdür yardımcısı ile birlikte gördüğünü ifade etti. Okul müdürünün kendisini sorduğunu öğrendiğinde onun yanına giderek “Buradayım hocam” dediğini belirten S.K., okul müdürünün kendisi hakkında tutanak tutacağını ve ona gününü göstereceğini söylediğini öne sürdü. Ardından başka bir sınıfta derse girdiğini anlatan S.K., daha sonra jandarmanın geldiğini ve onlarla karakola gittiğini söyledi. Olaydan 4 ay önce telefonuna bilinmeyen bir numaradan mesaj geldiğini ve mesaj atan kişinin B.K. olduğunu öğrendiğini ileri süren S.K., öğrencisinin mesajlarla kendisini devamlı rahatsız ettiğini iddia etti. Telefon mesajlarının müstehcen içerikli olmadığını söyleyen S.K., öğrencisiyle cinsel ve duygusal bir yakınlaşma içerisinde olmadığını belirterek okul idaresinin iftirasına maruz kaldığını öne sürdü.

Öğretmen Kendisini Savundu

Karakolda ifadesi alınan S.K., savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. Mahkeme karşısında hakkındaki iddiaları ve suçlamaları kabul etmeyen öğretmen S.K., suçsuz olduğunu savundu. Ancak mahkeme heyeti mağdurun şüpheliye iftira atmasını gerektiren bir nedeni bulunmaması, Ağrı Adli Tıp Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve mağdur ifadesi ile uyumlu olan delilleri göz önünde bulundurarak öğretmen S.K.'nın tutuklanmasına karar verdi.

Bu haber 792 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort