erkek protez saçthemeforest temaları

Öğrencilerin %99'u 2. Nakil Süreci Sonunda İstedikleri Liseye Yerleşti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün açıklanan yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçları kapsamında tercihte bulunan öğrencilerin %95'inin istedikleri liselere yerleştiği kaydedildi.

Öğrencilerin %99'u 2. Nakil Süreci Sonunda İstedikleri Liseye Yerleşti
09 Ağustos 2019 - 14:51

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bugün açıklanan Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin %95'i istedikleri liselere yerleştiği ve bu oranın yerleştirmeye esas 2. nakil süreci sonunda %99'a yükseldiği ifade edildi.

LGS kapsamında birinci yerleştirme ve yerleştirmeye esas 2. nakil işlemleri sonucunda liselere yerleşen öğrenci sayısı ise 1 milyon 43 bin 365 olarak belirtildi. Her iki nakil sürecinde istedikleri liselere yerleşemeyen öğrencilerin kullanabileceği diğer seçenek için belirlenen takvim ise devam ediyor.

Buna göre, birinci yerleştirme ve yerleştirmeye esas 2. nakil işlemleri sonunda herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında başvuruda bulunarak okul tercihlerini yapacaklar.  Böylece yerleştirme süreci 6 Eylül 2019 tarihi itibariyle tamamlanmış olacak.

Bu haber 642 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort