Öğrencileri Askeri Düzenle Sıraya Sokup Yüksek Sesle Ayetler Okuttuktan Sonra Derse Alıyorlar

Türk Eğitim Sen Adana 2 No'lu Şube Sekreteri Ömer Volkan Çiçek'in ziyareti ile birlikte Türkiye'deki Suriyeli öğrencilere yönelik okulların işleyişleri de gün yüzüne çıktı. <

28 Nisan 2016 - 00:29

Türk Eğitim Sen Adana 2 No'lu Şube Sekreteri Ömer Volkan Çiçek'in ziyareti ile birlikte Türkiye'deki Suriyeli öğrencilere yönelik okulların işleyişleri de gün yüzüne çıktı. 

Edinilen bilgilere göre Adana'da Suriyelilere eğitim veren okullarda saat 12.30 da Suriyeli öğrenciler bahçede sıra oluyor ve okula giriyorlar. 
O okul(lar) akşama kadar Suriyelilerin. Tenefüsten içeri her girişte yine ilk giriş gibi sıra oluyorlar. Ve yine yüksek sesle ayetler okuyarak belli bir askeri disiplin içinde giriyorlar. 
Okullarda öğretmenler var. Suriyelilerden oluşuyor. Öğretmenlerin seçimini ise bu Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bulunan koordinatörler yapıyor. Tabi torpille. Okullarda çalışan o öğretmenlerin bir de idaresi var. 
Okulda Suriyelilere ait Müdür odası şeklinde bir oda var. Bu oda Suriyeli idarenin. 
Okul(lar)da her şey Türkçe ve Arapça yazıyor. 
Suriyeli okul idaresi Suriyelilerden sorumlu olan ve il mem de oluşturulan bir koordinasyon'a bağlı. Okullarda öğretmen ve idarecilere ödenen para da unicef tarafından yapılıyor. 

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciler kırbaçlanarak dövüldü iddiası
Öğrenciler kırbaçlanarak dövüldü iddiası
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması